אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ראש השב"כ חשף: "480 פיגועים סוכלו ביו"ש"

ראש השב"כ, נדב ארגמן ערך הבוקר (שלישי) בועדת חוץ וביטחון סקירה בטחונית: סוכלו 480 פיגועים משמעותיים, אותרו 590 מפגעים בודדים וסוכלו 219 חוליות חמאס. על המצב בעזה: "לקראת מערכה, אבל מנסים לייצב את התושבים"

ראש השב"כ חשף: "480 פיגועים סוכלו ביו"ש"
  ראש השב"כ בכנסת (קרדיט: דוברות הכנסת)

ראש שירות הביטחון הכללי, נדב ארגמן הגיע הבוקר (שלישי) לועדת החוץ והביטחון של הכנסת, שם ערך סקירה בטחונית וחשף: סוכלו 480 פיגועים משמעותיים, אותרו 590 מפגעים בודדים וסוכלו 219 חוליות חמאס. על המצב בעזה: "לקראת מערכה, אבל מנסים לייצב את התושבים".

(קרדיט: דוברות הכנסת)

לדבריו, "המצב בזירה הפלסטינית מאוד לא יציב בשנה האחרונה", ותיאר את שטחי יהודה ושומרון "כמציאות מאוד מורכבת". ארגמן הסביר כי "יש שקט יחסי מעל פני השטח אבל הוא מתעתע והשטח רוחש ומבעבע מאוד. חמאס מנסה בכל הכח להוציא פיגועים ביו"ש בהכוונה מעזה טורקיה ולבנון".

"חווינו פיגועים בהם נהרגו ונפצעו אזרחים ישראלים. הצלחנו לסכל 480 פיגועים משמעותיים, אותרו וסוכלו 590 מפגעים בודדים וסוכלו 219 חוליות חמאס. היקף גדול שמצביע על טרור מתחת לפני השטח. כתוצאה מפעילותנו חלק גדול מהפיגועים אינם צולחים".

על עזה אמר: "אנו מצד אחד לקראת מערכה ומאידך בניסיון לייצב את המצב ההומניטרי של תושבי הרצועה".

עוד הוסיף ראש השב"כ, "הצלחנו לסכל תקיפות סייבר, גם ריגול וגם טרור נגד ישראל", ושיבח את אחדות פעילות כל מערכות הבטחון בישראל: "המציאות הנוכחית היא תולדה של פעילות מאומצת ומשולבת של כל מערכת הביטחון הישראלית – צה"ל, שב"כ ומשטרת ישראל".

(קרדיט: דוברות הכנסת)

הפלסטינים בוחשים בירושלים והר הבית

יו"ר הוועדה, אבי דיכטר הוסיף גם הוא כי "אחד הדברים המשמעותיים עבורנו עליהם מופקד השב"כ הוא ירושלים. אנו שומעים על מאמצי הרשות הפלסטינית לבחוש בירושלים ובהר הבית, ולאחרונה זה אף בא לידי ביטוי במעצר של תושב קבע ערבי ירושלמי, בשל, 'רחמנא לצלן', מכירת בתים בירושלים ליהודים".

סוגיה שניה אותה ביקש דיכטר לשמוע מארגמן היא הרשות הפלסטינית ויציבותה. "ראינו בתקשורת שאתה הדמות המובילה את המגעים עם הרשות ומחמוד עבאס מטעם ראש הממשלה ונבקש להתעדכן להאן הולכת הרש"פ ביו"ש, ואף בעזה, ומה ההשלכות על ישראל".

עזה היא הסוגיה השלישית, "שכן מאז ה-30 במארס אנחנו במעין אינתיפאדה על הגדר. שבעה חודשים מלאי עשן, עם הבלחות של רקטות ופגיעות, לצערנו. נבקש לדעת לאן הולכת עזה, בין כיישות עצמאית ובין כחלק מהרש"פ ומה זה אומר לגבי ישראל".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו