קהלני מבהיר: "אני בעד לוחמות בצה"ל. נקודה". צפו

אחרי שעורר סערה ואמר כי תפקידה של האישה הוא להיות אמא ולהביא ילדים, אביגדור קהלני מבהיר כי הוא אינו מתנגד לכך שאישה תשרת כלוחמת אך מתנגד שהיא תעבור חוויה של רצח ואלימות בשדה הקרב. צפו

קהלני בקטע מתוך ראיון לתוכנית "אנשים"

תא"ל (במיל') אביגדור קהלני העניק ראיון לתכנית 'אנשים' והסביר את עמדתו אודות שילוב נשים לוחמות בצה"ל. כזכור, קהלני התבטא בעבר נגד שילוב נשים במערך הלוחם ואמר כי "בסופו של דבר תפקידה של האישה הוא להיות אמא, ולהביא ילדים לעולם". בנוסף קהלני התייחס להשלכות של גיוס לוחמות ואמר: "אני חושב שאחרי טראומות של מלחמה היא תהיה אחרת לגמרי".

כעת בראיון לתכנית 'אנשים' הסביר קהלני את עמדתו ואמר כי "אני בעד לוחמות בצה"ל. נקודה. אבל להיות בדרג המסתער ולהכניס אותן עם צוות גולני לבופור. אתה רוצה שהילדה שלך תעשה את זה? לא.".

קהלני אמר למראיין שרון גל: "לחזור בלי יד או רגל, בלי שתי רגליים או עם פוסט טראומה קשה. ואחרי זה לעבור את החוויה של הלידה שאני ואתה לא יכולים לעבור אותה. אני נגד הדבר הזה".

"זה לא אומר שהיא לא יכולה להיות רמטכ"לית, ראש ממשלה או שרה. אלא אני עדיין לא חושב שהיא צריכה לעבור את החוויה הזאת", אמר קהלני.

כשנשאל האם מבחינתו אישה יכולה להיות טייסת, השיב קהלני: ודאי. מה אני נראה לך? איזה מיושן?".

=======

הריאיון המלא של שרון גל עם אביגדור קהלני ישודר הערב ב-17:15 בתכנית 'אנשים' בערוץ קשת 12.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
מושפע... החברה שלנו מתפרקת
אור גרמן | 04-11-2018 10:25
קהלני נולד לוזר וממשיך להיות לוזר. לא חביב
עמוס | 05-11-2018 6:44
כנ''ל
2
ואנחנו היהודים מתנגדים לכל שירות של אשה בצבא.
יהודי | 04-11-2018 10:30
כיוון שזה איסור תורה. לא יהיה כלי גבר על אשה והבן איש מבאר באדרת אליהו, פרשת כי תצא מה אומר הפסוק האדיר הזה. אם יש איזה רב שמתיר את זה הוא לא באמת רב, הוא משובש ואין ללמוד ממנו תורה.
אייל שקד שירתה בצבא!
אלי | 04-11-2018 16:41
והיא גם מחללת שבת. ולמרות זאת הציבור בוחר בה.