120 שנה אחרי משחזרים את הפוטושופ הציוני הראשון

לפני 120 שנה צילם דוד וולפסון את הרצל נפגש עם הקיסר הגרמני וילהלם. התמונה לא יצאה טובה, ולכן עשו לה פוטשופ. היום שיחזרו את התמונה

120 שנה אחרי משחזרים את הפוטושופ הציוני הראשון
  הפוטושופ הציוני הראשון (ארכיון)

לרגל 120 שנה לביקור החשוב והמתוקשר של בנימין זאב הרצל ומשלחתו בישראל בשלהי המאה ה-19, עורך היום מרכז הרצל בהסתדרות הציונית העולמית שחזור לאותו סיור חשוב.

הסיור יעבור בכל הנקודות החשובות בהן ביקרה המשלחת וכן יומחזו המפגשים ההיסטוריים, של איש החזון שהגיע לישראל במטרה להילחם על מקומו של העם היהודי בה. אוטובוס ציוני עם "הרצל וחברי המשלחת", אותם מגלמים שחקנים, יעבור ברחבי הארץ בנקודות בהן ביקרו.

בין הנקודות ביקרה המשלחת היום גם במקווה ישראל, ליד הפסל המפורסם של הסוס והרוכב- קיסר גרמניה, שם התקיים אירוע מרגש עם תלמידי המקום, וטקס רשמי לציון ביקורו של הרצל והמפגש עם הקיסר בשיתוף המועצה לשימור אתרי מורשת – במהלך האירוע שוחזרה הפגישה של הרצל עם קיסר גרמניה וילהלם השני, שהתקיימה ליד מקווה ישראל באוקטובר 1898, במהלך מסעו של הקיסר לארץ ישראל.

מימין הפוטושופ, ומשמאל השחזור

צילומים: ארכיון, רפי דלויה

הפגישה נערכה ביוזמתו של הרצל, במסגרת פעילותו המדינית לקראת סוף המאה ה-19, מתוך כוונה להניע את הקיסר להפעיל את השפעתו על הסולטן הטורקי – במטרה שהאחרון יעניק את הצ'רטר המיוחל להקמת מדינה יהודית.

ריקודים ברחבת רוטשילד (רפי דלויה)

היום, ההסתדרות הציונית העולמית שחזרה בהתרגשות את אותה תמונה היסטורית שעשתה הדים בעולם- תמונתו של הרצל עם הקיסר. את התמונה ההיסטורית צילם דוד וולפסון אך כיוון שוולפסון לא היה צלם, וכנראה גם התרגש מהמעמד, התמונה לא יצאה טוב ובפריים לא נכנסו הרצל והקיסר יחד, הרצל שידע היטב כמה חשיבות יש לצילום שלו ושל הקיסר יחד וכמה הדים זה יעורר בעולם, התעקש לתקנה וכאן למעשה התבצע הפוטושופ הציוני הראשון- פוטומונטאז' דאז.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע