אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

'אבדה': המערכת הפוליטית סופדת לשר דוד אזולאי

המערכת הפוליטית, מימין ומשמאל- כואבת את פטירתו של השר דוד אזולאי ז"ל, שנפטר מוקדם יותר הערב בגיל 64

'אבדה': המערכת הפוליטית סופדת לשר דוד אזולאי

המערכת הפוליטית, מימין ומשמאל- כואבת את פטירתו של השר דוד אזולאי ז"ל, שנפטר מוקדם יותר הערב (שלישי) בגיל 64.

השר אריה דרעי, יו"ר מפלגת ש"ס- מפלגתו של אזולאי, ספד לחברו: "ברוך דיין האמת. אני בוכה על חברי היקר, אהובי, שותפי לדרך עשרות שנים, הרב דוד אזולאי, שהלך כעת לעולמו לאחר יסורים רבים והוא רק בן 64. רבי דוד הישר, הצנוע, איש החסד, איש המעשה, צדיק אמיתי, נפטר והשאיר את משפחתו, את משפחת ש״ס ואת בית ישראל, כואבים וחסרים. יהי זכרו ברוך".

ראש הממשלה בנימין נתניהו: "ממשלת ישראל אבלה היום על פטירת חברנו היקר, השר דוד אזולאי ז״ל, שהלך לעולמו. במשך תקופה ארוכה התפללנו לרפואתו של דוד, שנאבק במחלה קשה. לצערנו, מאבקו לחיים הסתיים לפני שעות אחדות. דוד כיהן במשך למעלה משני עשורים כחבר כנסת, ויזם חוקים רבים שתכליתם להיטיב עם אזרחי המדינה. הוא היה שר מצוין וחרוץ שהאיר פנים לכל אדם, אוהב שלום ורודף שלום. הוא יחסר לי ולכל חברי הממשלה. אנו שולחים תנחומים עמוקים לבני משפחתו הנפלאה, ובתוכם הבן ינון שממשיך את דרכו כחבר כנסת. דוד יחסר לכולנו מאוד. יהי זכרו ברוך".

נשיא המדינה התייחס לפטירתו של השר דוד אזולאי ואמר: ״נעצבתי כל כך על מותו של ידידי, שר הדתות דוד אזולאי. דוד היה אחד הפולטיקאים המרגשים והמחוברים ביותר לכל שבטי ישראל. איש עכו שעסק בצרכי ציבור באמונה כל ימיו לצד מסירות אין קץ למשפחתו הנפלאה. בתקופה האחרונה התמודד בגבורה עם מחלתו אך הקפיד להמשיך ולשרת את הציבור ככל יכולתו. נישא את זכרו בליבנו.״

שרת המשפטים איילת שקד: "שר הדתות דוד אזולאי היה אדם מיוחד, צנוע וטוב לב. עבדתי איתו בכל שבוע, הוא הקפיד להגיע לישיבות ועדת השרים לחקיקה בה היה חבר, כל אימת שיכול היה. תמיד הוא הגיע מוכן, הקפיד ללמוד את החומר ולהביע דעות ברורות על כל הנושאים שעל הפרק. הוא יחסר לי מאד. יהי זכרו ברוך".

חה"כ דני סיידה (ש"ס): "פטירתו של שר הדתות הרב דוד אזולאי היא בשורה קשה ועצובה לעם ישראל ולעולם התורה. איבדתי חבר וידיד אמת, מלא בחכמה ויראת שמים, שלאורך כל שנות כהונתו בכל התפקידים שבהם כיהן מעולם "לא גבה ליבו ולא רמו עיניו", דמות שזכתה להערכה והערצה מכל המגזרים בעם ישראל".

ח"כ ניסן סלומינסקי, יו"ר ועדת החוקה, אמר: "השר דוד אזולאי ז״ל, שנלקח מאיתנו לאחר יסורים רבים, היה חבר טוב הרבה שנים. אדם עם לב רחב, צנוע, שפיו וליבו שווים. בפעילות הציבורית השאיר את חותמו והשפיע ופעל רבות למען הכלל! יהי זכרו ברוך ותנצב״ה".

סגן השר פרוש אמר: "בצער רב קיבלנו את הבשורה הקשה על פטירתו בטרם עת של ידידנו, האיש והמעש שחייו היו מקשה אחת של פעילות בלתי פוסקת. נעים ההליכות שהאיר פנים לכל אדם. פטירתו היא אבדה עבור הכלל והפרט. תנחומינו הכנים לבני המשפחה".

ח"כ אלעזר שטרן: "אני משתתף בצער משפחתו של השר דוד אזולאי. איש צנוע, נעים הליכות ומשרת ציבור נאמן שהשקיע רבות כדי להימנע מעימותים. אבידה למשפחתו, לתנועת ש"ס ולמדינת ישראל".

ח"כ סתיו שפיר אמרה: ‏"שר הדתות דוד אזולאי שהלך לעולמו הערב היה אדם טוב לב, ישר וצנוע, שליח ציבור במלוא מובן המילה. חיבבתי והערכתי אותו מאוד. יהי זכרו ברוך"

קארין אלהרר: "זכיתי להכיר את השר אזולאי מקרוב. הוא היה איש מאיר פנים עם לב רחב, אדם צנוע וערכי, שנעים לעבוד איתו. זהו יום עצוב לכנסת, לממשלה ולכל עם ישראל. שולחת תנחומים למשפחת אזולאי היקרה. יהי זכרו ברוך".

ח"כ יוליה מלינובסקי (ישראל ביתנו): "מרכינה ראש בצער רב וביגון עמוק על פטירתו של שר הדתות דוד אזולאי. דוד היה משרת ציבור נאמן ואיש נעים הליכות. תנחומיי לחברי למשכן הכנסת, ח"כ ינון אזולאי ולבני המשפחה. שלא תדעו עוד צער".

ח"כ אילן גילאון מסר: "השר דוד אזולאי היה איש יקר ואהוב עליי מאוד. בכל שנות ההיכרות שלנו ראיתי מולי איש הגון וישר דרך, שליח ציבור אולטימטיבי שראה בעצמו משרת של הציבור ולא ההפך, דבר שהינו נדיר במחוזותינו. תנחומים לבנו ח״כ ינון אזולאי, אדם משובח שאני בטוח שימשיך באותה דרך של אביו, ולשאר המשפחה. יהי זכרו ברוך".

יו"ר 'דגל התורה' ח"כ הרב משה גפני: "הייינו בידידות אישית ומשפחתית עשרות שנים ואני מאבד חבר יקר שהיינו קרובים אחד לשני וצר לי על פטירתו, שימליץ טוב בעדנו ובעד כל כלל ישראל שזכויותיו רבות ושתהא נשמתו צרורה בצרור החיים".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
היה כ''כ עדין נפש עד שהכנסת לא התאימה לו
עמוס | 30-10-2018 20:45
צדיק ואיש מתוק יהי זכרו היקר ברוך