אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מי עומד מאחורי הודעות ה'גרגמל' נגד זאב אלקין?

במטה הבחירות של השר אלקין טוענים כי מי שעומד מאחורי ההודעות 'גרגמל' - הוא המועמד המתחרה משה ליאון. בשל כך, שיגרו מכתב התראה לפני נקיטת הליכים משפטיים. במטה ליאון מכחישים: "לא הפצנו מסרים אנונימיים"

מי עומד מאחורי הודעות ה'גרגמל' נגד זאב אלקין?

בחודשים האחרונים מוצפים תושבי ירושלים בהודעות טקסט, בעלות אופי וגזעני המשוות בין השר זאב אלקין לדמותו של 'גרגמל'. במטה הבחירות של אלקין טוענים כי מי שעומד מאחורי ההודעות הוא, המועמד לראשות העיר מטעם דגל התורה וש"ס משה ליאון.

בעקבות כך, שלחו אמש מכתב התראה למטה של ליאון לפני נקיטת הליכים משפטיים. מכיוון שלדבריהם מדובר בהפרת לחוק התעמולה. לפיו, "המודעה תישא את שמו ומענו של המדפיס שהדפיס אותה ושל האדם האחראי להזמנתה; ואם פעל אותו אדם מטעם סיעה, רשימת מועמדים, מועמד בבחירות מיוחדות לראש רשות מקומית או גוף אחר, תישא המודעה את שם הסיעה, רשימת המועמדים, המועמד או הגוף כאמור, או את האות או הכינוי של הסיעה או רשימת המועמדים".

ממטה אלקין נמסר: "ההשוואה בין שר בישראל ומועמד לראשות עיריית ירושלים לדמותו של גרגמל, אין בה אלא כדי לעורר תחושת קבס עזה והינה בעלת נופך וריח רע של כינויי גנאי ליהודים מהיסטוריה הרחוקה והאפלה. בנוסף לזאת, אחת ההודעות נשלחה אף בערב יום כיפור".

את ההוכחה מביאים לכאורה משתי הודעות טקטס מקבילות מאותו מספר טלפון, כשהאחת מובילה לסקר בחירות בהן ליאון מנצח והשנייה טקטס על גרגמל.

אלקין במצוקה הפוגעת בשיקול דעתו

ממטה ליאון נמסר בתגובה: נראה כי אלקין במצוקה הפוגעת בשיקול הדעת שלו. משה ליאון או מי מטעמו לא הפיצו את אותם מסרים אנונימיים.

העובדה כי שני מסרים לכאורה נחתמו כאילו יצאו מאותו מספר, אינם מעידים אלא על כך כי מאן דהו עשה שימוש באותו מספר. ידוע לכל כי אין שום קשר בין המספר הרשום לבין המספר השולח, גם אלקין יודע זאת. ועל כן התהיות רבות. ראוי שאלקין יעסוק בהסברת דרכו, ולא בהשחרה.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
מה הקשר גזענות?
שלום | 29-10-2018 12:44
מציק מצחיק מעצבן או מרגיז. אבל לא גזעני
2
אבל אלקין באמת דומה לגרגמל
אמת דברתי | 29-10-2018 15:56
כל אחד יכול לראות את הדמיון החיצוני.
3
לפי הסמסים שקיבלנו זה בטוח מתחרה לאלקין
יפעת | 29-10-2018 16:07
אם זו הרמה של המתחרים...
4
רק אלקין ינצח את הקומבינה.
רק אמת! | 29-10-2018 19:39
עזבו שטויות גם אם ברקוביץ עולה לסיבוב שני הוא מפסיד ללאון. אלקין בסיבוב שני מנצח כל מועמד. יחד מצבעים אלקין ועוצרים את הקומבינה של דרעי וליברמן.
5
לאון מגוכך. כולם ידעו מזמן שזה ממנו
יעקב | 30-10-2018 10:17
אצלי בשכונה וגם במקום העבודה כולם כבר יודעים מזמן שההודעות המפגרות האלה יצאו מהמטה של לאון. לאון מחוייב לחרדים עד צוואר. ירושלים חרדית תצא מהקונמנזוס הציוני. אסור להצביע ללאון !