אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ליברמן ממליץ: אביב כוכבי הרמטכ"ל הבא של צה"ל

שר הביטחון ליברמן, החליט לבחור בסגן הרמטכ"ל, אלוף אביב כוכבי, למועמדו לתפקיד הרמטכ"ל הבא, זאת בתום הליך בחירה שקיים בחודשים האחרונים. מינויו כפוף לאישור הוועדה למינויים בכירים ושרי הממשלה

ליברמן ממליץ: אביב כוכבי הרמטכ"ל הבא של צה"ל
  ליברמן עם הרמטכ"ל אייזנקוט והאלוף כוכבי (צילום: אריאל חרמוני/ פלאש 90)

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, הודיע היום (שישי) כי החליט לבחור בסגן הרמטכ"ל, אלוף אביב כוכבי, למועמדו לתפקיד הרמטכ"ל הבא של צה"ל. זאת בתום הליך בחירה שקיים בשלושת החודשים האחרונים. מינויו כפוף לאישור הוועדה למינויים בכירים ושרי הממשלה.

ליברמן, הגיע להחלטה כי כוכבי הינו המתאים, המובהק והמנוסה ביותר לכהן כרמטכ"ל. "אלוף כוכבי ניחן במנהיגות, תעוזה, יצירתיות ויכולות פיקוד מרשימות. השילוב הייחודי של התפקידים הרבים שמילא בצה"ל, יכולותיו הפיקודיות המוכחות בעיתות חירום ושיגרה, ההערכה הרבה לה הוא זוכה בצה"ל ומחוצה לו כאוטוריטה מקצועית וההצלחה הרבה שבה ביצע את משימותיו לאורך השנים, כל אלה הופכים אותו למתאים ביותר להובלת צה"ל בשנים הקרובות", מסר שר הביטחון בהודעתו.

ביום ראשון הקרוב יעביר ליברמן את שמו של אלוף כוכבי לשופט בדימוס אליעזר גולדברג, יו"ר הוועדה למינויים לתפקידים בכירים בשירות המדינה, לאחר שהודיע על החלטתו לראש הממשלה, בנימין נתניהו ולרמטכ"ל, רב-אלוף גדי איזנקוט.

ליברמן גם שוחח עם שלושת המועמדים הנוספים שראיין לתפקיד הרמטכ"ל, הודה להם על התמודדות מקצועית, מכובדת, מפרגנת וג'נטלמנית.

הבחירה בכוכבי כללה התייעצות עם עשרות אישים, בהם ראשי ממשלה לשעבר, שרי ביטחון ורמטכ"לים בעבר, עם הרמטכ"ל איזנקוט, קצינים במטכ"ל ועם קצינים בכירים לשעבר, שחלקם שימשו כמפקדיהם של ארבעת המועמדים.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
רק
אני | 26-10-2018 12:12
לא ההוא שהשווה אותנו לנאצים