נדחה ערעורו של המחבל שרצח את שלום שרקי הי"ד

בית המשפט העליון דחה את ערעורו של חאלד קוטינה, המחבל שהורשע ברצח של שלום שרקי הי"ד בפיגוע דריסה בגבעה הצרפתית בירושלים בשנת 2015. מאסר העולם ו-20 שנות המאסר הנוספות שהוטלו יוותרו על כנן

נדחה ערעורו של המחבל שרצח את שלום שרקי הי"ד
  הערעור נדחה. חאלד קוטינה, המחבל האחראי לפיגוע הדריסה (צילום: יונתן זינדל\פלאש 90)

בית המשפט העליון דחה היום (חמישי) את ערעורו של חאלד קוטינה, תושב מזרח ירושלים, שהורשע ברצח של שלום שרקי הי"ד ובניסיון רצח של שירה קליין בפיגוע דריסה בגבעה הצרפתית בירושלים בשנת 2015. בהחלטתה נקבע כי מאסר העולם ו-20 שנות המאסר הנוספות שהוטלו על קוטינה יוותרו על כנן.

על פי כתב האישום, קוטינה החליט לבצע פיגוע דריסה לאומני במטרה להרוג יהודים. במסגרת זאת נסע בשדרות בר-לב בירושלים וכיוון לדרוס שני עוברי אורח–  המנוח שלום יוחאי שרקי ז"ל, אשר מחמת הפגיעה האנושה נפטר זמן קצר לאחר הדריסה; וחברתו שירה קליין, שהוסבו לה חבלות קשות וחמורות, אשר חייבו אִשפוז בבית-חולים ושיקום רפואי ופיזי ממושך.

בשנת 2016 הרשיע בית המשפט המחוזי בירושלים את המחבל בעבירות רצח וניסיון רצח, כשנקבע כי הוא התכוון במעשיו לגרום למותם של הולכי הרגל על רקע לאומני. בנוסף דחו את בקשתו לענישה מופחתת וקבעו כי גזר דינו העונש המקסימלי המותר בחוק. עוד נגזר עליו לשלם פיצוי בסך 258 אלף שקלים למשפחותיהם של שרקי וקליין. בעקבות הדחייה פרקליטיו של המחבל הגישה ערעור על ההרשעה וחומרת העונש.

 

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו