8000 קולות: שבוע לבחירות- הפלג תומכים באלקין

הזרם החרדי הקיצוני, 'הפלג הירושלמי', הוציא היום (שלישי) הודעת תמיכה במועמד לראשות העיר, זאב אלקין. "מועמד שומר תורה ומצוות, אך הגון כלפי הציבור החרדי", נכתב ב'הפלס'

8000 קולות: שבוע לבחירות- הפלג תומכים באלקין
  (צילום: חיים גולדברג/ כיכר השבת)

הזרם החרדי – קיצוני, 'הפלג הירושלמי', הוציא היום (שלישי) הודעת תמיכה במועמד לראשות העיר ירושלים, זאב אלקין. בכך, פרש חיים אפשטיין מועמד "הפלג" מהמירוץ ויסיר את מועמדותו.

לסרוגים נודע, כי עד לאחרונה התקיימו מגעים בין אנשי הפלג למועמד החרדי יוסי דייטש, שקיווה לקבל את תמיכתם במידה ויעלה לסיבוב שני כצפוי בבחירות בירושלים.

לפי ההערכות, הפלג מונה תוספת משמעותית של אלפי קולות הנעים בין 7,000 ל- 10,000 איש, שיתמכו במעומד הציוני. כשהם מסבירים, "מועמד שומר תורה ומצוות, שאמנם מזוהה כדתי-לאומי אך ידוע כנוקט גישה הוגנת כלפי הציבור החרדי".

בהמשך מתואר בעיתון 'הפלס' ששייך לפלג, כי "התקיים בירור עמו לגבי עמדותיו העקרוניות, ובמהלכו התברר שניתן להבטיח באמצעותו את שמירת הסטטוס-קוו ומניעת אפלייתו של הציבור החרדי וציבור בני התורה בירושלים בשורת נושאים".

במקביל, תקפו את המועמד הדתי השני, משה ליאון: "הוא חובש כיפה, אך איש אמונו של השר אביגדור ליברמן, שנודע כאחד מראשי הלוחמים נגד ענייני הדת וכל דבר שבקדושה. רק בשנה האחרונה הופיע ליברמן בארוע הסתה פרובוקטיבי, שהתקיים במהלך ביקור מתוקשר במתחם 'ביג' תוך חילול שבת המוני ותמיכה פומבית בעסקים המוכרים בשר חזיר".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
איזה הגיון מוזר
אברהם | 23-10-2018 10:15
ליאון הוא איש של ליברמן, ליברמן נלחם בדת, זה אומר שליאון הוא פסל מבחינתנו. באותה נימה אפשר לומר על אלקין שהוא חברו של נתניהו המקדם את חוק הגיוס. כשאני רואה את מודעות הקול קורא של הרבנים הנכבדים, אני מבין מדוע בכל סוגייה בוערת עם ישראל היה אובד עצות. רב הוא לאו דווקא מילה נרדפת לחכם.
2
בחירה טובה בהצלחה
עמוס | 23-10-2018 10:50
הכל בשלווה
3
תוקפי חיילים , חוסמי כבישים , רק אלקין !
קצת שכל | 23-10-2018 13:28
הדיל של אלקין מבזה אותו , ומאכזב את תומכיו . בעיני אלקין היה אידיאליסט , למרות העריקה שלו לקדימה . כעת זה נראה אחרת , וכנראה גם אז . עצוב ומאכזב , ולנו אסור לתת לו להנות מזה .
4
תוקפי חיילים , חוסמי כבישים , כולנו אלקין !
מודי | 23-10-2018 13:36
הקרו החדשה לישראל , עיתון הפלס , ןקמפיין ההתנכלות לחיילים חרדים , התאגדו למען אלקין . ואנחנו ....
5
כמו שאמר מנחם בגין
יפה מאד | 23-10-2018 15:03
על מלחמת איראן עיראק: נאחל הצלחה לשני הצדדים!