אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אחרי הכוויה באלעד: בש"ס מקדמים את חוק פינדרוס

לאחר שנכוותה מפלגת ש"ס עם פסילת מועמדה, יצחק פינדרוס באלעד, הניח ח"כ מלכיאלי הצעת החוק. לפיה, "מקום מגוריו הקבוע של מועמד לראשות העיר יקבע בעת שנכנס לתפקידו"

אחרי הכוויה באלעד: בש"ס מקדמים את חוק פינדרוס
  (צילום: חיים גולדברג/ כיכר השבת)

לאחר שנכוותה מפלגת ש"ס עם פסילת מועמדה, יצחק פינדרוס לראשות העיר אלעד, הניח ח"כ מיכאל מלכיאלי על שולחן הכנסת הצעת החוק. לפיה, "מקום מגוריו הקבוע של מועמד לראשות העיר יקבע בעת שנכנס לתפקידו".

בהתאם להצעת החוק, יבוצע תיקון חקיקה, ומעתה, הדרישה כי מרכז חיו של המועמד לראשות העיר, יקבע לפי עת נכנס לתפקידו בפועל, ולא על פי מועד הגשת הרשימות.

כאמור, בג"ץ פסל את יצחק פינדרוס מלהתמודד על ראשות עיריית אלעד כמועמדם של מפלגות דגל התורה וש"ס, לאחר שהוגשה נגדו עתירה בטענה שהוא גר עד לאחרונה בירושלים, שם שימש בין היתר כסגן וממלא מקום של ראש העיר ירושלים ניר ברקת ועבר לאלעד רק בשביל לנצח בבחירות.

בדברי הסבר להצעת החוק נכתב: "הזכות לבחור ולהיבחר הינה זכות יסוד אשר בהעדרה אין כל ערך למושג דמוקרטיה. חוק הרשויות המקומיות (בחירות) קובע, כי הזכות להיבחר הינה "מקום מגוריו הקבוע ביום הגשת רשימת המועמדים הכוללת את שמו הוא בתחום אותה רשות מקומית".

הרציונל בדבר הינו כי הנבחר המיועד יהיה תושב המקום ויבוא במגע עם תושבי עירו עליהם הוא מופקד, לשם כך די בקביעה כי מקום מגוריו הקבוע "עת נכנס לתפקידו יהא בתחום אותה רשות מקומית".

לאור זאת, מציע מלכיאלי לתקן את לשון החוק הקיים כיום, ולהשאיר לשיקול תושבי המקום.

"הצעת החוק חשובה מאוד ובשעות האחרונות החלו לחתום עליה חברי כנסת מסיעות רבות בבית. אני בטוח שהצעת החוק תאושר בכנסת", ציין ח"כ מלכיאלי.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
הרב פרוש הינו 1 מראשי העיר הטובים ביותר
עמוס | 23-10-2018 7:31
הבנתם? מן השמים הכתירו את הרב פרוש
2
פינדרוס שר"י איש אכזר וגס רוח: אני מצטט דבריו
פינדרוס | 23-10-2018 18:58
פינדרוס שרי איש אכזר וגס רוח: אני מצטט את דבריו שהוא אמר בתקשורת, בשעת הפגנות מצדיקי הדור הוא אמר: צריך לקחת מקל ולהוריד את האנשים [פלג] מהכביש, אני הייתי יוצא מהרכב, ומזיז אותם מהכביש, אבל על הפגנות סטודנטים הוא לא היה מעיז לומר את זה, אבל על הפגנה של בני תורה ולומדי תורת ד' כשהם מפגינים נגד שמד של הציונים רל אין לו בעיה להוריד אותם. שמעתם דבר כזה בחיים???????? עליו אמרו חזל שנאת עמי הארץ לתלמידי החכמים... וד' ינקום אותו ומשפחתו בקרוב שרי.