אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ליברמן על סערת חאן אל אחמר: "תהליך בלתי הפיך"

שר הבטחון התייחס לסערה סביב סוגיית פינוי היישוב חאן אל- אחמר ותקף את הפוליטיקאים שמתחו עליו ועל נתניהו בקורת: "עד שלשום לא היה להם מושג שיש שם תהליך"

ליברמן על סערת חאן אל אחמר: "תהליך בלתי הפיך"
  (צילום: באסל עווידאת\ פלאש90)

"ברגע שהקבינט אישר את פינוי חאן אל אחמר, התהליך הוא בלתי הפיך", כך הצהיר לפני זמן קצר (ראשון) שר הבטחון אביגדור ליברמן, בעקבות הסערה סביב סוגיית פינויו של היישוב הערבי חאן אל- אחמר.

בכנס 'מכון ירושלים למחקרים אסטרטגיים', שנערך הערב במרכז מורשת בגין בירושלים, הוסיף ליברמן כי עם זאת יש לבחון אפשרות למשא ומתן לפינוי מרצון: "יש עוד כמה נדבכים. אם רה"מ והיועץ המשפטי שבא ואומר 'בואו תנסו למצות עוד פעם אחת ניסיון למשא ומתן, פינוי מרצון, זה חשוב מבחינה משפטית. עוד ניסיון למצות משא ומתן', אני לא רואה בזה שום בעיה. ואני גם חושב שהחזית האחידה והאחדות היא חשובה מאוד".

ליברמן התייחס למתקפות עליו ועל ראש הממשלה בנימין נתניהו ואמר: "אני חושב שלא צריך להיות כל הזמן לעומתי לראש הממשלה. ברגע שהצגת את העמדה העקרונית, בסופו של דבר רה"מ והקבינט מאשרים את זה. צריך גם לפעמים להתגמש, לא צריך להפוך כל דבר למאבק פנימי, למאבק בתוך המחנה ולהרוויח עוד כמה קולות. לכן, אני חושב שההחלטה הייתה נכונה לאור בקשתו של היועץ המשפטי לממשלה לנסות למצות עוד ניסיון לפינוי מרצון. אבל, ברגע שהקבינט קבע שחאן אל אחמר יפונה זה הליך שהוא בלתי הפיך".

ליברמן תקף את הפוליטיקאים שלפתע החלו להתעסק בנושא ואמר כי הוא הראשון שהעלה אותו לסדר היום: "הפלישה לחאן אל אחמר החלה בשנת '74, היה שם אוהל אחד. ב- '76 היו כבר חמישה אוהלים. שנתיים לפני שעליתי ארצה, אני עליתי ארצה ב-78'. זה הלך וגדל והיום יש שם כ-150 נפשות. השאלה היא למה לא התעסקו בזה עד שנכנסתי למשרד הביטחון, אף אחד לא התעסק בזה. כולל אלה שצועקים היום ומדברים. עד שלשום לא היה להם מושג שיש שם תהליך".

ליברמן הבהיר כי "מאז כניסתי לתפקיד שר הביטחון התחלתי לטפל בנושא הזה ועברנו בג"צים ויועצים משפטיים. שלשום זה כבר עלה לביצוע, ביקשו לדחות ומאז זה עלה לכותרות. עד שלשום אף פוליטיקאי ישראלי לא העלה את זה, לא ידע ולא הפך את זה לדגל".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
אם היו יהודים, לא היו דחיות לפינוי
אבי יצחק | 21-10-2018 22:13
אם המתיישבים היו יהודים, לא היו מאפשרים דחיה של פינוי. אך חשוב לזכור שאהוד ברק ,כשר ביטחון ,היה זה שהתחיל את המאבק לפינוי חאן אל אחמר בשנת 2009. כבוד השר ליברמן, אמנם אהוד ברק עשה הרבה נזק כשר ביטחון, אבל לפחות את הדבר הטוב שעשה כדאי שנזכור.
2
הלז ליברמן לא זז בלי הוראת רבו פוטין ימש
עם ישראל חי | 21-10-2018 23:44
רוסיה יודעת פרטם סודיים רבים על מדינתנו וצבאה