שנה לפטירתו:ותיק הכותבים בעלוני השבת סופד לרב רוזן

הכרתי את הרב ישראל מילדות. ישבתי בבית הכנסת בשורה שמאחוריו במשך שנים רבות. החום והלבביות שלו שבו את ליבי כבר מגיל צעיר. הרב ישראל חסר לי אישית. אבל יותר משהרב ישראל חסר לי, חסר לי האומץ והאכפתיות האין סופית שלו

שנה לפטירתו:ותיק הכותבים בעלוני השבת סופד לרב רוזן

לפני כחמש עשרה שנים, ואני אברך צעיר בישיבת הר-עציון, פנה אליי הרב ישראל רוזן ז"ל בהצעה לכתוב פינה בעלון 'שבת בשבתו'. איני יודע מה ראה בי הרב ישראל כשפנה אליי. לא היה לי כמעט שום ניסיון בכתיבה. מדוע פנה דווקא אליי? לרב ישראל פתרונים.

הרב ישראל אהב אנשים צעירים בראשית דרכם. הוא ידע לאתר אנשים עם פוטנציאל ולעזור להם לממש אותו. הייתה בו אמונה גדולה בבני אדם וביכולת שלהם. וכפי שהאמין באחרים כך גם האמין בעצמו. לא היה אתגר תורני, ערכי, או לאומי שלא שלח את ידו אליו, מתוך אמונה שיש בכוחו לשנות ויש בכוחו לתקן. גירות, בעיות הלכתיות בשבת, בעיות של מדע והלכה, אופייה היהודי של המדינה, תאונות דרכים, מה לא? הרב ישראל האמין שאפשר לתקן. הרב ישראל האמין שאפילו כשהנר כבר לא דולק – עדיין אפשר לתקן. לתקן, לשנות ולהוסיף אור וטוב בעולם.

לא פעם חשבתי שהשיר שנתפס כמזדהה עם אריה דרעי, מתאים הרבה יותר דווקא לרב ישראל: 'אל תירא ישראל אל תירא, כי גור אריה הלא אתה, ואריה ישאג מי לא יירא? מי לא יירא?'.

הרב עמיחי גורדין. באדיבות המצולם

לרב ישראל לא היו רגשי נחיתות. הרב ישראל ידע היטב שגם אם הוא נראה כמו חתול קטן כשמסביבו עדת כלבים מפחידים, אין לו ממה לפחד כיוון שבאמת הוא גור אריות, וכשאריה שואג מי לא ירא?.

הכרתי את הרב ישראל מילדות. ישבתי בבית הכנסת בשורה שמאחוריו במשך שנים רבות. החום והלבביות שלו שבו את ליבי כבר מגיל צעיר. הרב ישראל חסר לי אישית. אבל יותר משהרב ישראל חסר לי, חסר לי האומץ והאכפתיות האין סופית שלו.

לזכרו האהוב והיקר, ניקח ממנו כולנו מעט מאותו אומץ ומאותה אמונה ביכולת לתקן ולשנות. נזכור שגורי אריות הלא אנחנו.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
תגובה אחת מיין לפי
1
הרב עמיחי גורדין
אבי | 18-10-2018 20:38
הוא כותב מעולה ותלמיד חכם, אבל הוא ממש לא ותיק הכותבים בעלוני השבת. מנחם ברוד, למשל, ותיק ממנו בשנים רבות.