כנסת נכבדה; הכנסת פתחה מושב חורף חמישי, ואחרון?

הכנסת חוזרת, אולם באוויר כולם מרגישים 'בחירות', ובמסדרונות אומרים "זה המושב האחרון". עם זאת, לח"כים יש עוד כמה חוקים נפיצים לקדם:  גיוס, גיור, יועמ"שים, פונדקאות, הקולנוע ועוד

כנסת נכבדה; הכנסת פתחה מושב חורף חמישי, ואחרון?
  הכנסת נפתחה הבוקר (צילום: סרוגים)

המושב החמישי של הכנסת העשרים נפתח היום (שני) כרגיל, אולם באוויר כולם מרגישים כבר את הבחירות, ובמסדרונות אומרים "זה המושב האחרון". עם זאת, לח"כים יש עוד כמה חוקים נפיצים לקדם: גיוס, גיור, יועמ"שים, פונדקאות, הקולנוע ועוד. אפשר לצפות עם כן, שסערות רבות עוד לפנינו.

בכנס הפתיחה אחר הצהריים יינאמו יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, נשיא המדינה רובי רבלין, ראש הממשלה נתניהו וראשת האופוזיציה ציפי לבני. לאירוע תגיע גם נשיאת בית המשפט העליון השופטת אסתר חיות.

בתום הדברים יערך דיון ב-4 הצעות אי אמון של סיעות האופוזיציה. במקביל, הגישה סיעת מרצ הצעת חוק לפיזור הכנסת. "אני מקווה ומאחלת לממשלה הזאת לנפוח את נשמתה כמה שיותר מהר", אמרה יו"ר מרצ, ח"כ תמר זנדברג.

הח"כים חזרו לעבודת הוועדות, אבל גם הם יודעים שלמעט דברים קטנים לא יקודמו דברים משמעותיים חדשים. את מירב המאמצים יקדישו לחוקים הנפיצים הבאים:

חוק הגיוס – יכריע את הבחירות

חוק הגיוס – מה שעשוי להשפיע על הליכה לבחירות כלליות יותר מכל. לאחר ההחלטה המופשרת אמש של מועצת גדולי התורה של 'אגודת ישראל' (החסידים).  לפיה, הצעירים החרדים יוכלו ללמוד תורה בלי הפרעה אך לא יתנגדו לחוק הגיוס, אלא יימנעו במידה ויעלה להצבעה.

חוק הגיור – סיכוי כלוש שיעבור

חוק הגיור – הנוסח החדש שהוצע על ידי השר לשעבר משה ניסים, שעמד בראש הוועדה נדחה על ידי כל הזרמים, הרבנים הראשיים לישראל וגם הזרמים הרפורמים והקונסרבטיבים. בעקבות כך, העלה נתניהו את הנושא שוב לסדר היום במטרה להעבירו, אולם בנוסח הנוכחי סיכוייו אפסיים.

חוק היועמ"שים – סיום מרשים למהפכה המשפטית

אותו מקדמת השרה איילת שקד, עבר במושב הקיץ בקריאה ראשונה ויקודם בוועדת חוקה לקראה שנייה ושלישית, במידה ואכן ייצאו לבחירות תשלים שקד את המהפיכה שהתחילה בבתי המשפט. לפיו, הבחירה של היועצים המשפטיים במשרדי הממשלה תעבור מבחירה באמצעות מכרז לבחירה בידי השר הממונה על המשרד הממשלתי ותיקרא "משרת אמון".

עוד בגזרת יהודה ושומרון- יבקשו בבית היהודי ובליכוד לקדם את החלת הריבונות, חוק החטיבה להתיישבות שנועד להסדיר את ההתיישבות ביו"ש

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
נמשיך למכור לחרדים את המדינה ואת עתידה....
שלמא רבא | 15-10-2018 13:21
לל