הגיעו להסכם: המעבר בין סוריה לישראל ייפתח השבוע

שגרירת ארה"ב באו"ם הודיעה כי מעבר קוניטרה, שנסגר בעקבות המלחמה בסוריה, יפתח מחדש ביום שני הקרוב. ההחלטה על פתיחת המעבר התקבלה על ידי ישראל, סוריה והאו"ם, שתסייע "למנוע תוקפנות ברמת הגולן"

הגיעו להסכם: המעבר בין סוריה לישראל ייפתח השבוע
  ייפתח מחדש. מעבר קוניטרה (צילום: פלאש 90)

חזרה לשגרה: שגרירת ארה"ב לאו"ם ניקי היילי הודיעה היום (שבת) כי מעבר קוניטרה ברמת הגולן, אשר משמש למעבר בין סוריה לישראל, ייפתח מחדש ביום שני הקרוב.

ההחלטה על פתיחת המעבר התקבלה על ידי ישראל, סוריה והאו"ם, כשהיילי הבהירה שמדובר במהלך אשר "יסייע לכוחות האו"ם למנוע תוקפנות ברמת הגולן". "אנו מצפים שגם ישראל וגם סוריה יאפשרו לכוחות האו"ם להיכנס לאזור ולסייע בשמירה על בחטחונם" אמרה. "בנוסף, אנו קוראים לסוריה לנקוט בצעדים ההכרחיים כדי שאנשי האו"ם יוכלו לסייר במרחב ללא התערבות".

כזכור, המעבר נסגר בעקבות מלחמת האזרחים הממושכת בסוריה בשנים האחרונות. המעבר שיבש בעיקר לתנועה של משקיפי האו"ם, למשלוחי סחורות מישראל לסוריה, ולמעבר של דרוזים מרמת הגולן הישראלית לסוריה לצורך ביקור קרובי משפחה.

בעקבות סיום המלחמה בסוריה, שר הביטחון אביגדור ליברמן סייר לפני כשבועיים באזור המעבר ואמר כי ישראל מוכנה לפתוח את מעבר קוניטרה מחדש למעבר סחורות. "אמרנו מלכתחילה שאין לנו עניין בהתערבות במלחמת האזרחים בתוך סוריה" טען. "מה שמעניין אותנו זה להבטיח את ביטחונם של אזרחי ישראל. כרגע הכדור נמצא במגרש הסורי. מבחינת היכולת להפעיל את המעבר- גם מבחינה ביטחונית- הכל מוכן וסגור".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו