אחרי ארה"ב: גם בצה"ל מקרקעים את מטוסי ה- F35

הצבא האמריקני החליט לקרקע את כל מטוסי ה-F-35, בעקבות תאונת אמונים. בשל כך, הורה מפקד חיל האוויר, אלוף נורקין לבדוק את מטוסי האדיר בצה"ל על אף שלא התגלה כשל במטוסים בישראל

אחרי ארה"ב: גם בצה"ל מקרקעים את מטוסי ה- F35
  נורקין (צילום: תומר ניוברג/ פלאש 90)

הצבא האמריקני הודיע היום (חמישי) כי הוא החליט לקרקע את כל מערך מטוסי ה-F-35, בעקבות תאונת אמונים. בשל כך, הורה מפקד חיל האוויר, אלוף עמיקם נורקין לבדוק את כלל מטוסי האדיר בצה"ל.

צריך לציין, כי נורקין החליט לנקוט משנה זהירות על אף שלא מדובר בדגם הקיים בשירות חיל האוויר הישראלי ועל אף שלא התגלה כשל במטוסים.

התאונה, שהתרחשה לפני כחודש במדינת דרום קרוליינה התרחשה במטוס מדגם F-35B, המהווה אחד משלושת הגרסאות של המטוס שנרכשו על ידי חיל האוויר האמריקני. הטייס שרד את ההתרסקות, ולא היו נפגעים באירוע.

בהמשך, העבירה ארה"ב את ממצאיה לחיל אוויר הישראלי על ידי מנהלת התוכנית האמריקאית (jpo), שהצביעו בין היתר,  על כשל טכני בצינור דלק במנוע שהוביל לתאונה.

בצה"ל אומרים, כי הבדיקה תערך מספר ימים ובסיומה יחזרו המטוסים לפעילות מלאה. באם ידרשו לפעול מבצעית במרחב מטוסי האדיר כשירים וערוכים לכך.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
המטוס העליון הוא F22 ולנו מוכרים בררה
המדינה | 11-10-2018 22:10
את המטוס העליון, העילית האמיתי F22 האמריקאים לא מוכרים לנו, זה פשוט מסוכן להעביר לנו משהוא שיכול ליפול בסוריה או לבנון בתקיפה פזיזה. ה - F35 שלנו זה מטוס מדרגה שניה בלבד. העיקר שאצלנו קוראים לו אדיר. אוי היוהרה...