תקלה באוויר: חללית ביצעה נחיתת חירום בקזחסטן

שני אסטרונאוטים שפעלו בחללית הרוסית "סויוז" נאלצו לבצע נחיתת חירום בקזחסטן בעקבות תקלה בשיגור. השניים, שהיו אמורים להגיע לתחנת החלל הבינלאומית, נחתו בשלום ומחכים לסיוע מכוחות ההצלה

תקלה באוויר: חללית ביצעה נחיתת חירום בקזחסטן
  החללית בנחיתת חירום, זמן קצר לאחר השיגור (צילום: מתוך טוויטר)

תקלה בדרך לחלל: שני אסטרונאוטים שפעלו בחללית הרוסית "סויוז" נאלצו לבצע היום (חמישי) נחיתת חירום בקזחסטן  לאחר שהתגלתה תקלה באחד הטילים שנשאו את החללית זמן קצר לאחר ההמראה. מדובר בתקלה הראשונה שמתרחשת בחללית מאז שנת 1975.

השיגור בוצע בשעות הצהריים באתר השיגור הבינלאומי בקזחסטן, המשמש את סוכנויות החלל הרוסיות והאמריקניות בשנים האחרונות. זמן קצר לאחר ההמראה דווח כי התגלתה תקלה באחד מהמנועים המחוברים לטיל ההאצה, אשר היה אמור להוציא אותם מכדור הארץ בדרכם לתחנת החלל הבינלאומית.

בתקשורת הרוסית דווח כי האסטרונאוטים- ניק האג האמריקני ואלכסיי אובצ'ין הרוסי- קיבלו הוראה מחדר הבקרה לנטוש את המסלול המתוכנן ולבצע את נחיתת החירום. עדי ראייה סיפרו כי ראו את החללית נוחתת באמצעות מצנחים שנפרשו על ידי האסטרונאוטים. בעקבות שינוי המסלול המהיר, הקשר בין החללית וחדר הבקרה ניתק למשך דקות ארוכות- אך בסופו של דבר אנשי הצוות עדכנו כי הם נחתו בשלום.

עם חזרתם לארץ, ארבעה מסוקי נשלחו לאזור הנחיתה של אנשי הצוות כדי להעניק סיוע בהוצאתם מהמקום ולהביאם לבדיקה רפואית. בעקבות התקלה סוכנות החלל הרוסית הודיעה כי תפתח בחקירות האירוע, כאשר כל הטיסות המאויישות שתוכננו לצאת בזמן הקרוב עם חלליות רוסיות יידחו עד להשלמת הבדיקות הרלוונטיות.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו