שואב אבק אלחוטי או רובוטי? בעד ונגד

הדגם האלחוטי מייצג את הדור הבא של שואבי האבק, אך מנגד עומד הרובוט שמסוגל לנקות את הבית בלי שננקוף אצבע. אז מה עדיף? הנה כל התכונות בעד ונגד כל אפשרות

שמירה על בית נקי מעולם לא הייתה משימה קלה כל כך. תודות לטכנולוגיה המודרנית, כל משפחה יכולה לגייס לרשותה שואב אבק מתקדם ולהשתמש בו לצרכים מגוונים. יתרה על כך, התחרות בין היצרניות פועלת לטובת הצרכן וכך אנו פוגשים בשני צדי הזירה את השואב האלחוטי מול השואב הרובוטי.

שואב אלחוטי מתפקד כמו שואב רגיל אך הוא נייד ומודולארי. רוב דגמי השואבים האלחוטיים נוטים להיות קטנים וזריזים, ניתן לנקות בעזרתם את כל סוגי הריפוד והשטיחים והם מתאימים לשימוש גם ברכב ומחוץ לבית.

לשם השוואה, השואב הרובוטי פועל לגמרי לבד והוא נשלט מרחוק או דרך אפליקציה ייעודית. בנוסף, בתוך כל קטגוריה ניתן לבחור בין שואבים עם מפרט טכני מגוון ומרשים.

חוזק מול נוחות, עלות מול תועלת

היתרונות המובהקים של השואב האלחוטי הם כמובן עוצמה גבוהה ומפרט טכני משוכלל ומתקדם. רוב השואבים האלחוטיים מציעים עוצמת שאיבה זהה לגמרי לשואב הרגיל והמסורתי ואף למעלה מכך. כמו כן, השואב האלחוטי זול בהשוואה לשואב הרובוטי והוא מיועד כאמור למתחמים שונים ולא רק לרצפה. החיסרון הוא ששואב אלחוטי טוב נוטה להיות כבד ושהוא צריך להיטען אחרי 20-30 דקות של שימוש אינטנסיבי וכמה שעות של שימוש רגיל.

מנגד, השואב הרובוטי עובד לגמרי לבד ואף אחד לא צריך לנקוף אצבע כדי להפעיל אותו. הוא נשלט מרחוק, מסוגל להגיע לפינות וניתן לכוון אותו לזמני הפעלה מסוימים גם כאשר הוא לבד בבית. החיסרון הבולט היחיד הוא שנכון להיום לא ניתן להשתמש בשואב הרובוטי כדי לנקות את הספה או הכורסא, מה גם שצריך לרוקן את הפילטר שלו לעיתים קרובות יחסית.

איך מגיעים להחלטה?

על טעם וריח אין מה להתווכח וקנאי ניקיון לעולם לא יגיעו  להסכמה לגבי שואב האבק המושלם. מצד שני, התכונות של כל שואב הן אובייקטיביות לחלוטין ולכן כדאי להתחיל מהן כאשר מנסים לבצע השוואה ולהגיע להחלטה מושכלת. בנוסף, רצוי להביא בחשבון את האופן שבו כל שואב עונה על צרכים אחרים ועל מידת ההתאמה שלו למסגרת התקציב כפי שהיא מוגדרת מראש.

בתקציב של כמה מאות שקלים עדיף לקנות שואב אלחוטי ולהקדיש לו כמה שעות בחודש על מנת לנקות את הבית. אם התקציב לא מהווה פקטור במערכת השיקולים, בהחלט ניתן ללכת על השואב הרובוטי הטוב ביותר ולהתפנק באמצע השבוע או לקראת שבת. בתוך כך, יש לזכור שגם השואב הרובוטי המושלם לא יכול לנקות את הספה והוא פחות מתאים לבתים שבהם יש חיות מחמד או תינוקות זוחלים.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
כתבה חשובה מאד!
כל הכבוד | 14-10-2018 21:12
כדאי גם להביא את דעתם של רבנים כמו אבינר או דוב ליאיר שיעזרו לכל מי שמתקשה לחשוב בעצמו.