חדש: אינסטגרם יוצאת למאבק בבריונות רשת

הרשת החברתית הפופולרית חשפה טכנולוגיה חדשה, במסגרתה היא תנסה להיאבק בתופעת בריונות הרשת. הטכנולוגיה מסוגלת לאתר התנכלויות בתמונות המועלות ובתיאורם, ותמחק אותן אוטומטית

חדש: אינסטגרם יוצאת למאבק בבריונות רשת
  (צילום: שאטרסטוק)

אינסטגרם נגד בריונים: הרשת החברתית הפופולרית הציגה טכנולוגיה חדשה לאיתור בריונות ברשת, במסגרתה היא תנסה להיאבק בתופעת ההתנכלויות בפרסומים המועלים לאפליקציה על ידי מיליארד משתמשיה.

על פי הודעת החברה, הטכנולוגי מסוגלת לזהות מקרים של הצקות והתנכלויות לאדם בתמונות המועלות, ביניהם תקיפה או העלבת המראה או האופי של אדם המוצג בתמונה, וכן איומים או תכני הסתה. הזיהוי יעשה בזמן אמת על פי התוכן המועלה, במטרה לזהות סוגים שונים של בריונות כמו השוואה מעליבה ומזלזלת של אדם שתמונתו מוצגת לצד תמונה של אדם או חפץ אחר. באינסטגרם טענו כי הטכנולוגיה מסוגלת גם לאתר בריונות בתיאורי התמונות המפורסמות, אך בשלב הזה עדיין לא ברור כיצד הטכנולוגיה תעשה זאת.

עוד הודיעו על הרחבת שירות סינון התגובות, אשר החל לפעול מוקדם יותר השנה. החל מהיום, תגובות ש"עלולות לפגוע או להסעיר משתמשים אחרים" יסוננו לא רק בתגובות לתמונות המועלות, אלא גם בתגובות ב"סטורי" ובשידורים חיים המועלים לרשת החברתית.

לדברי המנכ"ל החדש של אינסטגרם, אדם מוסרי, הטכנולוגיה החדשה תיכנס לשימוש בהדרגה במהלך השבועות הקרובים, כאשר תכונות שיזוהו על ידי הטכנולוגיה החדשה כפוגעניים יימחקו אוטומטית. מוסרי גם התחייב כי החברה תמשיך לפעול נגד בריונות ברשתות החברתיות, כשלדבריו: "בריונות הרשת היא מסובכת, ואנחנו יודעים שיש לנו עוד עבודה רבה עד שנצליח ונעצים את האכפתיות באינסטגרם".

במטרה להעלות את המודעות לתופעת בריונות הרשת, אינסטגרם גם הציגה אפקט חדש שניתן להוסיף לתמונות, בשם "אכפתיות". האפקט החדש מוסיף באופן אוטומטי הערות חיוביות על התכנים המוצגים בתמונה, ובמקרה של תמונות סלפי האפקט גם יוסיף לבבות. עם פרסום התמונה, האפליקציה תעודד את המשתמשים לתייג את חבריהם, "במטרה להפיץ חיוביות ואכפתיות בעולם".

האפקט החדש פותח בשיתוף פעולה עם השחקנית והרקדנית האמריקנית מאדי זיגלר, הפועלת נגד בריונות ברשתות החברתיות. בשלב הראשון, האפקט יהיה זמין רק למי שעוקב אחרי זיגלר באינסטגרם, אך בהמשך האפקט החדש צפוי להגיע גם לכלל המשתמשים. "עצירת בריונים ברשת חשובה מאד, אבל אנחנו גם צריכים לעודד ולתמוך בהבנה והצגת אכפתיות ברשתות החברתיות בכלל ובאינסטגרם בפרט" אמר מוסרי. "אנו נמשיך לפעול כדי להפוך את אינסטגרם למקום בטוח עבור כל המשתמשים".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו