סכנה במטבח: מה קרה לפלפלים ואיך נזהרים?

חריפות חריגה עד מוגזמת, צריבה ואפילו כוויות קשות בעור- אלו רק חלק מהתלונות שנשמעו בשבועות האחרונים על הפלפלים הנמכרים בסופרים כרגע. אז מה קרה לפלפלים העונה? ומה עושים במקרה של פגיעה? 

למה הפלפלים הפכו לסכנה אמיתית במטבח?

קשה להאמין שהתוספת הפיקנטית לאוכל שלנו, עלולה להיות כל כך מסוכנת. בשבועות האחרונים עוד ועוד מדווחים על חריפות חריגה עד מוגזמת בפלפלים הנמכרים בסופרים כרגע שגורמת לצריבה ואפילו לכוויות קשות בעור. כמה קשות?

"שברתי רגל, יד ופתחתי את השפה שעשו לה תפרים והכאב של הכוויות לא רואה את כל השאר מקילומטר!". כך סיפרה ניקול רזניקוב, מלכת היופי המכהנת של ישראל. לאחר שנכוותה לאחרונה בכל האצבעות מפלפלים שחתכה ונאלצה לקבל טיפול מידי במרכז רפואה דחופה.

רזניקוב סיפרה כי הכוויות החמורות קרו בעקבות פלפל ירוק שחתכה לסלט ללא כפפות "זאת לא פעם ראשונה שאני חותכת פלפל, אז קחו לתשומת ליבכם שזה יכול לקרות לכולם! העונה הפלפלים סופר חריפים… תשתפו הלאה ותפיצו כדי באמת למנוע את המקרה הבא."

אז מה קרה לפלפלים העונה? 

הסיבה הפשוטה לחריפות החריגה, נובעת בעקבות מזג האוויר. מועצת הצמחים הסבירה כי הטמפרטורות הגבוהות העונה, גורמים לפלפלים להחריף עוד יותר. כך שעם ירידת הטמפרטורות, תרד גם מידת החריפות.

מה עושים? 

בינתיים עד הגשם יגיע, כדאי ואפילו חובה להקפיד לחתוך פלפלים עם כפפות בלבד ולאחר החיתוך להקפיד לא לגעת בשום איבר אחר בגוף (במיוחד הפנים).

גם אם אתם ממש חובבי חריף, העדיפו בתקופה הקרובה להשתמש בכמות קטנה יותר של פלפל והכי חשוב במידה ונגסתם בפלפל חריף במיוחד, העבירו את החריפות עם לחם, בירה, יוגורט או חלב.

במידה של כוויות בידיים או בכל אזור אחר, פנו מיד לקבל טיפול רפואי.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
תמוה ביותר
לוי | 14-10-2018 17:45
הכנתי סחוג ולצערי, נאלצתי לשים כמויות של פלפלים כדי שיהיה חריף ועם זאת, בני הקטן שאל האם זה סחוג או סתם רוטב...