מיזם חדש: תיעוד מורשת ותיקי מתיישבי יהודה ושומרון

מיזם חדש של המשרד לשוויון חברתי פועל לתיעוד מורשת ותיקי ומייסדי ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון. במסגרת המיזם אזרחים וותיקים שביססו את ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון יספרו כיצד הקימו את היישובים

מיזם חדש: תיעוד מורשת ותיקי מתיישבי יו"ש
  (צילום: המשרד לשוויון חברתי

השרה גילה גמליאל השיקה אמש מיזם לתיעוד מורשת ותיקי ומייסדי ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון אשר הוקם בתקציב של 1.5 מיליון שקלים מתקציב המשרד לשוויון חברתי.

(צילום: המשרד לשוויון חברתי)

במסגרת המיזם, ייגבו עדויות מצולמות ממאות אזרחים ותיקים אשר הניעו את המהלך ההיסטורי של הקמת וביסוס ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון, כאשר היעד לשנה הראשונה הוא 100 עדויות. בעדויות המצולמות יביאו האזרחים הוותיקים את קורותיהם האישיים במפעל ההתיישבות: כיצד הגיעו ליו"ש, כיצד עלו לקרקע, באילו אתגרים נתקלו ועוד, זאת לצד סיפור התבססות היישובים. בין המתועדים צפויים להיות גם מנהיגים בולטים בהתיישבות כדוגמת בני קצובר, פנחס ולרשטיין, זאב חבר, דניאלה וייס, הרבנית מרים לוינגר ועוד, ולצידם ותיקי ההתיישבות שסיפורם לא הובא עד כה.

חומרי הצילום ייערכו לסרטוני עדות, אשר יונגשו לציבור באופן דיגיטלי באתר ובאפליקציה לסלולר, ויהיה נגיש ונוח למשתמש. מעבר לעדויות האישיות, ועדת ההיגוי של המיזם תבחר מספר נושאים שבבסיסם ייערכו סרטוני מורשת ההתיישבות באורך של כ 15 דקות, אשר יתבססו וישלבו את העדויות האישיות. נוסף על כך, במסגרת המיזם יוקם גם צוות אקדמאים שיחקור ויכתוב את ועל תולדות ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון בהקשר הרעיוני, ציבורי, כלכלי, סוציולוגי, משפטי וגיאוגרפי למן הקמתה ועד ימינו אנו, וזאת כהשלמה לגביית העדויות.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו