השר אלקין לסרוגים: "ברקוביץ' ואני ראש בראש"

השר אלקין בתדרוך כתבים הציג את תכניתו לפיתוח ירושלים. במרכזה: חיזוק צעירים שלא ינטשו את העיר. משיב כי "ברקוביץ' הוא היריב הישיר", במענה לשאלת סרוגים. ואומר כי כל הרשימות עדיין מנהלות מו"מ

השר אלקין לסרוגים: "ברקוביץ' ואני ראש בראש"
  אלקין מציג את התכנית (צילום: סרוגים)

המועמד לראשות ירושלים השר זאב אלקין הציג היום (שני) במסיבת עיתונאים את תכניתו לפיתוח ירושלים, לכשייבחר. במרכזה: קידום בניית 20 אלף יחידות דיור עד שנת 2025 ויעדים נוספים בתחומים הבוערים בבירה: דיור, תעסוקה, נקיון, חינוך, תחבורה ועוד.

למשל, בבניה מציב אלקין יעד של קידום 10 אלפים יחידות דיור בתכניות התחדשות עירונית ובמקביל להתאים תשתיות למהלך. עוד בין עיקרי התכנית יפותחו חמישה איזורי תעשיה ברחבי העיר. בשכונות החרדיות בפרט, יוקם מנהל עירוני לתעסוקה חרדית בתחומי ההייטק. גם מזרח העיר זוכים לתכנית אישית, בה הקמת 140 דונם בחמישה מרכזי תעסוקה ומסחר בתוך השכונות.

לקריאת התכנית המלאה⇐ תכנית ירושלים מתחדשת של אלקין

לפקקים העמוסים מהם סובלת העיר ולהנגשת השכונות , הציג אלקין כמה פתרונות: המשך פיתוח של הרכבת הקלה, קווים מהירים בכל השכונות הגדולות ולידעים מרכזיים: תחנה מרכזית, אוניברסיטאות והר חוצבים. וכן סלילה נוספת של נתיבי תחבורה ציבורית בעיר.

לגבי החינוך לתושבים הערבים הישראלים, הציע אלקין להעביר את מערכת החינוך במזרח ירושלים לתכנית החינוך הישראלית. "לא על ידי כפייה, אלא ביצירת תחרות לתמרץ בתי ספר ערביים שיסכימו לקבל על עצמם את התכנית הישראלית", הסביר.

לבסוף הציג אלקין את המטרה המרכזית, שהיא לחזק את הצעירים והמשפחות הצעירות, "ולעשות הכל כדי להשאיר אותם בירושלים", הדגיש.

כל הרשימות עדיין מנהלות משא ומתן

בהמשך, נגע אלקין בשיחה מצומצמת לכתבים בסוגיות הפוליטיות במירוץ הקשה והמתוח. לשאלת סרוגים, מי המתחרה הישיר שלו, השיב אלקין כי "כולם מתמודדים ישירים, אך הוא ועופר ברקוביץ' "ראש בראש", כלשונו. ומציין מציין כי כל הרשימות עדיין מנהלות משא ומתן על חיבורים נוספים.

עוד נשאל אלקין על התכנית המוניציפלית אותה מכנה המועמד המתחרה משה ליאון 'תכנית החלוקה', בהם מקדם הראשון את הוצאת שתי השכונות הערביות מירושלים. "התכנית הוצגה כבר לפני שנה וחצי, ומעולם לא שמעתי ביקורת של משה ליאון עד שהגענו לבחירות", הוא תקף. "אם זה ככ רע, למה הוא נזכר להתנגד לה בזמן שכמעט ולא רלוונטי?!".

לגופם של דברים אמר, "התכנית לא מדברת על חלוקה מדינית לירושלים או העברת שטח לפלסטינים, אלא תכנית מוניצפלית במטרה להבטיח רוב ציוני בעיר". לדבריו, "ישנם 50 אלף ערבים שנכנסו שחדרו לישראל והדבר מייצר אתגר עצום לירושלים".

עם זאת, הוא מבהיר, "התכנית היא בידי הקבינט והממשלה. אני כראש עיר לא הולך לפעול לקידום התכנית הזאת".

אלקין בתדרוך כתבים, עונה לשאלתי כי הוא היריב הישיר. . ותוקף את ליאון: "לא שמעתי ממנו ביקורת על  עד הבחירות"

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו