אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הסאגה נגמרה? הממשלה אישרה את חברי הוועדה למינוי בכירים

הממשלה אישרה את מינוי טליה איינהורן ומשה טרי לחברים בוועדה למינוי בכירים. השר לוין תקף את פסילתם של המועמדים נגל ושטרק: "בלתי מוצדקת ופגעה פגיעה קשה ביכולת לשכנע אנשים לתרום לשירות הציבורי"

הממשלה אישרה את חברי הוועדה למינוי בכירים
  החברים הטריים. משה ואיינהורן (צילום: פלאש 90, אוניברסיטת אריאל)

בתום סאגה ארוכה, אישרו היום (ראשון) שרי הממשלה את מינויים של פרופ׳ טליה איינהורן ומשה טרי כחברים בוועדה המייעצת למינוי בכירים בשירות המדינה המפכ"להרמטכ"ל, נגיד בנק ישראל ונציב השב"ס. זאת בהתאם להמלצת השר יריב לוין ולפי בקשת ראש הממשלה נתניהו.

לוין הביע תקווה שבכך תתאפשר פעילות הוועדה וניתן יהיה לבצע את המינויים הדחופים לשורה של תפקידים בכירים. הוא תקף את פסילתם של המועמדים שהוצעו בשעתו על ידי ראש הממשלה, נגל ושטרק, וטען כי זו הייתה "בלתי מוצדקת על פניה ופגעה פגיעה קשה ביכולת לשכנע אנשים בעלי ניסיון ויכולת מוכחים לתרום לשירות הציבורי.״

לדבריו, "במשטר דמוקרטי תקין, ביקורת ואישור מינויים צריכה להיעשות על ידי הפרלמנט לאחר הליך שימוע כפי שנעשה בארה״ב, ולא על ידי ועדות והרשות השופטת אשר בפועל נוטלים לעצמם את הסמכות לקבוע בסופו של דבר מי יתמנה.״

נתניהו ונגל (צילום: יונתן זינדל/ פלאש 90)

כאמור, נתניהו הטיל על לוין את המשימה, לאחר פרישתם של רו"ח איריס שטרק, והיועץ לביטחון לאומי לשעבר פרופ' יעקב נגל, בטענה כי השניים מקורבים לראש הממשלה ובעקבות עתירה שהגישה התנועה לטוהר המידות לבג"צ נגד שני המינויים.

איינהורן היא פרופסורית מן המניין במחלקה לכלכלה ולמינהל עסקים באוניברסיטת אריאל, חוקרת בכירה אורחת בפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב וחברה מלאה באקדמיה הבינלאומית למשפט השוואתי.

טרי הוא בעל תואר ראשון בכלכלה ומדעי המדינה ותואר שני בכלכלה ובמינהל עסקים מאוניברסיטת בר אילן. כיהן בשורה של תפקידים בכירים בשירות הציבורי ובמשק ובהם יו״ר הרשות לניירות ערך ומנכ״ל רשות הדואר.

בערב ראש השנה הודיעו רו"ח איריס שטרק, והיועץ לביטחון לאומי לשעבר פרופ' יעקב נגל על פרישתם מתפקידם בוועדת גולדברג למינויים בכירים.  בכך, הוסר המחסום של הוועדה שאמורה בין היתר לבחון את מינויים של המפכ"להרמטכ"ל ונגיד בנק ישראל.

שטרק הודיע על פרישתה בשל מינויה לנשיאת לשכת רואי החשבון. נגל, שיגר בערב ראש השנה מכתב למזכיר הממשלה צחי ברוורמן, בו הוא מבקש לפרוש מהוועדה. "מאז אישור המינוי בממשלה התחולל סביבו מחול שדים שהסתיים בשלב זה בדיון בבג"ץ בשבוע הקודם", כתב.

 

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו