אל תעדכנו: תקלה במערכת ההפעלה של מיקרוסופט

משתמשים רבים מדווחים על תקלה בעדכון האחרון של מערכת ההפעלה ווינדוס 10, כשרבים טענו כי השדרוג מחק קבצים שהיו שמורים במחשביהם. בעקבות הדיווחים חברת מיקרוסופט עצרה את הפצת העדכון

אל תעדכנו: תקלה במערכת ההפעלה של מיקרוסופט
  מערכת ההפעלה "ווינדוס 10" (צילום: שאטרסטוק)

קיבלתם התראה על עדכון למחשב? כדאי שתחכו: בימים האחרונים משתמשים רבים מדווחים על תקלות בעדכון לגרסה האחרונה של מערכת ההפעלה "ווינדוס 10" של מיקרוסופט, אשר החלה בהפצה לפני ימים ספורים.

על פי הדיווחים, משתמשים רבים התלוננו בפורום התמיכה של מיקרוסופט כי העדכון החדש מחק את הקבצים האישיים שהיו שמורים במחשבים במהלך העדכון- ביניהם קבצי מוזיקה, תמונות, וקבצי טקסט. לא מדובר בתקלה גורפת, והעלמת הקבצים מתרחשת רק בחלק מהעדכונים, כשאחרים דיווחו כי הצליחו לעדכן ללא בעיות.

על פי ההערכות, התקלה מתרחשת בעיקר במקרים בהם המשתמש היה חלק ממערכת מחשוב ארגונית או משרדית. ככל הנראה, התקלה נובעת מבעיית סנכרון מול שירות האחסון בענן OneDrive של מיקרוסופט עצמה- אך גם קבצים שלא היו שמורים בשירות נמחקו. "לאחר שהמחשב עדכן את מערכת ההפעלה, נמחקו לי 220 ג'יגה בייט של קבצים" התלונן אחד המשתמשים. "זה לא יאומן. אני משתמש במוצרים של מיקרוסופט כבר 23 שנה, ודבר כזה מעולם לא קרה לי".

בנוסף, משתמשים אחרים דיווחו על האטה ניכרת במחשבים שלהם לאחר העדכון, כשהמעבדים הפסיקו לעבוד במלוא יכולתם. אלו שעדכנו את מערכת ההפעלה במחשבים ניידים גם התלוננו על ירידה ניכרת בחיי הסוללה של המחשב לאחר העדכון. החזרת מערכת ההפעלה לגרסתה הקודמת לא פתרה את הבעיות- ולא החזירה את הקבצים שנמחקו.

במיקרוסופט מיהרו להגיב לדיווחים הרבים, והודיעו כי הם עצרו את הפצת העדכון החדש באופן כללי. עוד מסרו כי החברה בוחנת לעומק את הסיבות למחיקת הקבצים של המשתמשים. עד להשלמת הבדיקה המעמיקה, הומלץ שלא להתקין את העדכון החדש במידה והורידו אותו.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו