זוועה באוניברסיטה: מרצה השווה בין נתניהו והיטלר

אמורי דאגלס, מרצה לעיצוב גרפי באוניברסיטת מישיגן בארה"ב, הציג בסוף השבוע שיעור בו השווה בין ראש הממשלה נתניהו לאדולף היטלר. הסטודנטים, שחוייבו להיות בקורס, הגיבו בזעזוע: "הייתי בהלם, באיזה עולם זה בסדר?"

זוועה באוניברסיטה: מרצה השווה בין נתניהו והיטלר
  "אשמים ברצח עם": המרצה משווה בין נתניהו והיטלר (צילום: מתוך פייסבוק)

אנטישמיות באוניברסיטה: אמורי דאגלס, מרצה לעיצוב גרפי באוניברסיטת מישיגן בארה"ב, העביר בסוף השבוע האחרון שיעור לסטודנטים שלו בו השווה בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לאדולף היטלר, וטען כי "שניהם מנהיגים שאשמים ברצח עם". המרצה, שכיהן בעבר כשר התרבות של מפלגת 'הפנתרים השחורים', הסביר בהמשך את ההגדרה של רצח עם, וטען כי נתניהו והיטלר "הרגו במכוון קבוצות גדולות של אנשים מלאום או מוצא אתני משותף".

הסטונדטים הגיבו בזעזוע לדברים האנטישמיים, שהוצגו בקורס שבו חל נוכחות חובה בשיעור כדי לקבל את הנקודות לתואר. באוניבסריטת מישיגן לומדים גם סטודנטים יהודים רבים, אשר מיהרו לטעון כי נאלצו להשתתף בהרצאה האנטישמית בניגוד לרצונם. "באיזה עולם זה בסדר שקורס עם נוכחות חובה יכלול מרצה שמשווה את היטלר לראש ממשלת ישראל?" כתבה הסטודנטית היהודייה אלכסה סמית' בפייסבוק לאחר ההרצאה. "הייתי בהלם מהשנאה וחוסר הסבלנות שהופגן בהרצאה. כיהודייה שגאה בעמי ובארצי, ישבתי בהרצאה והרגשתי שהמרצה מציג שאני אכזרית בדיוק כמו האדם שרצח בשיטתיות שישה מיליון יהודים".

עוד הוסיפה כי זו לא הפעם הראשונה שבה חוותה אנטישמיות על ידי המרצים באוניברסיטה. "לפני שנתיים הייתי בשיעור דומה שבו המרצה טען כי ישראל היא מדינה טרוריסטית ואף אמר כי חיילי צה"ל אינם ראויים להיות  מיוצגים כבני אדם" טענה. "הפעם לא אשתוק ואתן לאחרים להגיד דברים כאלו על עמי ועל קהילתי. ההנהלה מסרבת להגיב לאנטישמיות, ולכן היא חוזרת, בכל פעם בדרך קשה יותר. צריך להציב קו אדום, וצריך לעשות זאת עכשיו".

דובר האוניברסיטה ריק פיצג'רלד אמר בתגובה כי "התוכנית היא פרובוקטיבית במכוון, ואנחנו הבהירנו זאת לסטודנטים שלנו". לטענתו, "ההרצאה של דאגלס התמקדה בעבודה בקנה מידה נרחב שהוא הפיק, ברובה על הזמן שלו עם מפלגת הפנתרים השחורים. המצגת שלו כללה וידאו וכמעט 200 שקופיות עם תמונות של עבודתו, הוא הציג ודן במגוון רחב של נושאים ונושאים, אשר רובם התמקדו בדיכוי של אנשים ברחבי העולם על ידי סמכויות ממשלתיות".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
4 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
זה לא זוועה שהדיוט אמר משהוא. זוועה זו סדרה
אריה | 08-10-2018 10:34
כמו אוטונומיה שמציגה חרדים. באותה צורה שהדה שטרימר הציג יהודים
2
מרצה מעולה שיבוא לארץ...
שמעון יוסף | 08-10-2018 14:23
נדאג לו שיחזור מעוצב על אלונקה בפרצוף חדש של כלב.
3
מה לנו כי נלין על נוכרי אמריקאי - כשפה בארץ
אוראור | 13-11-2018 10:29
שלנו כמה חסרי שכל וטקט שקוראים לעצמם יהודים - גם כן משווים בין נתניהו - לבין היטלר ימש להבדיל? והרי הם יותר גרועים מאותו דאגלס שמאגלס - ואיך שלא יהיה השם הפרטי שלו - אז מה אנחנו מזעזעים מ ז ה - כשפה זה יותר חמור? כרגיל: תמיד אנחנו גזענים שחושבים שרק גויים יכולים להיות אנטישמים.
4
אז תציגו את נחיתות הכושי מחם המפוחים שקולל בע
קו קלוקס קלאן | 06-01-2019 2:11
כי צריך להיותפןבוקטיבי נראה איך אז יגיבו באונברסיטה