אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב מצגר: ארגוני הנשים גרמו לקריסת בתי הדין הרבניים

בכנס רבנים ודיינים האשים הרב הראשי לישראל הרב יונה מצגר את ארגוני הנשים בקריסת בתי הדין הרבניים, בכך שהביאו לדחיית התכנסות הועדה לבחירת דיינים: "הדיינים קורסים תחת העומס, והמתדיינים סובלים מעינוי דין. מה הם אשמים שלשכת עורכי הדין לא בחרה אישה מטעמם לוועדה?".

הרב מצגר: ארגוני הנשים גרמו לקריסת בתי הדין הרבניים
  לסגור את בתי הדין הרבניים. הרב מצגר (פלאש90)

הרב הראשי נגד ארגוני הנשים.

בכנס רבנים ודיינים שנערך בקיבוץ לביא תקף אתמול (ב') הרב הראשי לישראל, הרב יונה מצגר את ארגוני הנשים וטען כי הם אחראיות לקריסת בתי הדין.

הרב מצגר, המשמש גם כאב בית הדין הרבני הגדול תקף את העתירה שהגישה תנועת 'אמונה' לבג"צ בדרישה לעכב את התכנסות הועדה לבחירת דיינים, עד להכרעת בג"צ בנושא הייצוג הנשי בועדה.

העתירה הוגשה לאחר שלשכת עורכי הדין, בחרה שני גברים כנציגי הלשכה, אחרי שבשנים האחרונות נבחרה אישה לתפקיד. במקביל לעתירה נעשית עבודת חקיקה שתבטיח נציגות נשית כשהצעת החוק של ציפי חוטובלי כבר אושרה בועדת השרים לחקיקה.

בעקבות העתירה הוציא בג"צ צו ביניים המונע את התכנסות הועדה ובשל כך ישנו חוסר בדיינים בבתי הדין.

לפי דברים שמתפרסים הבוקר בעיתון ישראל היום אמר הרב מצגר כי בין הדין הרבני נמצא במצב הגרוע ביותר בתולדותיו.

כיום מכהנים בבית הדין הרבני הגדול שני דיינים בלבד, כשאליהם מצטרפים אחד משני הרבנים הראשיים בכל פעם, מה שיוצר פגיעה הן בעבודת בית הדין והן בעבודתם של הרבנים הראשיים.

"מאות תיקים נידונים בבית הדין הרבני הגדול," אמר הרב מצגר, "הדיינים קורסים תחת העומס, והמתדיינים סובלים מעינוי דין. מה הם אשמים שלשכת עורכי הדין לא בחרה אישה מטעמם לוועדה?".

בצעד חריג הציע הרב מצגר לנוכחים לסגור את בית הדין הגדול ולהפסיק את דיוניו כאות מחאה על המחסור בדיינים.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
נו נו
קרן בן יבנה | 31-01-2012 12:33
מה יש לנו כאן - יש כאן השבתת מוסד כושל (לדעת ארגוני הנשים) בכדי להיטיב את תפקודו בעתיד. כך דרכה של כל שביתה במשק. בכל שביתה הצרכנים נפגעים. וההשבתה הזו עוד עדיפה על רוב ההשבתות שמתרחשות. בדרך כלל מטרת ההשבתה היא לדאוג לשובתים, העובדים שובתים בכדי לשפר את תנאיהם שלהם. אבל כאן יש השבתה בשביל לדאוג לאחרות. אף אחת לא גוזרת כאן קופונים אישיים ולכאורה זו אחת ההשבתות המתוקנות שנראו כאן בשנים האחרונות [ואת ההשבתה עבור עובדי הקבלן אני מייחס ליומרנות אישית כוחנית של עופר עיני ולא כמהלך מוסרי מתקתק. ולא כאן המקום להאריך בזה].
2
תבונתו של מצגר
טופסי | 31-01-2012 16:07
נא להשבית את בתי הדין לשנה. כך תוכל לבלות בחו"ל ולא למלא תפקידך כדיין. לא נראה לי שאתה כדיין נופל מהרגליים. בתי הדין האזוריים ריקים. כולם הולכים לבית הדין למשפחה. שביתה של שנה תביא לנישואין אזרחיים בעזרת ה' בישראל.
3
בתי הדין הרבניים מיותרים
המוכיח | 01-02-2012 15:28
אין צורך בבתי דין רבניים. כי בית הדין לענייני משפחה דן ופוסק בנושאי: מזונות, חלוקת רכוש, אחזקת הילדים ועוד. על כן בתי הדין הרבניים מיותרים בנושאים אלה. ובאשר לנישואים ולכתובה ולהבדיל בגירושים וכשרות הגט. שני נושאים אלה יהיו בסמכות הרבנויות המקומיות על פי בחירת המתדיינים ואם אין הסכמה הרבנות במקום המגורים.
4
מי צריך דיינים
גלעד | 25-04-2012 9:30
כאלה שלא יודעים לנסח פסקי דין, כאלה שהדיונים אצלם מתנהלים כמו בשוק, כאלה שהידע שלהם ושיקול הדעת הוא פעמים רבות שיקולים זרים