בדרום מתגברים כוחות • בנט: "צעד נכון בכיוון הנכון"

השר בנט, מציין היום (רביעי) כי החלטת הרמטכ"ל אייזנקוט לתגבור כוחות צה"ל בגבול רצועת עזה היא "צעד נכון בכיוון הנכון". לדבריו, "היערכות כזו תצמצם את הסבירות לעימות״

בדרום מתגברים כוחות • בנט: "צעד נכון בכיוון הנכון"

שר החינוך וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני, נפתלי בנט, טוען היום (רביעי) כי החלטת הרמטכ"ל גדי אייזנקוט לתגבור כוחות צה"ל בגבול רצועת עזה היא "צעד נכון בכיוון הנכון".

בנט הוסיף כי "יש להפסיק את חדירות הגבול היומיומיות של חוליות חמאס לישראל ואת זריקת מטעני הנפץ על כוחותינו. לדבריו, "היערכות כזו יש בה דווקא כדי לצמצם את הסבירות לעימות״.

הדברים של באים מצטרפים ברקע העימות בינו לבין שר הבטחון, אביגדור ליברמן. השניים רבים על מדיניות הביטחון שמתווה האחרון, שלדברי בנט "היא מאוד חלשה, הפוכה מממשלת ימין ושולחת מסר לחמאס שיגביר את הפעילות שלו", כשהוא לעומת זאת, "העביר מסר שיש לירות בכל פלסטיני שמשגר בלון תבערה, ולצערי ליברמן מוביל מדיניות מאוד חלשה", טען בראיון לגל"צ.

ליברמן השיב במתקפה חוזרת: "השר בנט כנראה החליט לפרק את ממשלת הימין, פתח בקמפיין בחירות, וזה בהחלט מישהו שיורה לתוך הנגמ"ש".

בשבועות האחרונים התגברו מחדש ההפגנות של הפלסטינים בעזה באזור גדר הגבול, ובמקביל חודשו שיגורי עפיפוני ובלוני התבערה. הבוקר דווח כי שריפה פרצה באנדרטת "חץ שחור" שבמועצת שער הנגב בעקבות בלון תבערה ששוגר מעזה ונחת באזור.

אמש אלפי פלסטינים התעמתו עם לוחמי צה"ל במספר מוקדים לאורך גדר הרצועה. המפגינים הבעירו צמיגים ויידו אבנים, בקבוקי תבערה וזיקוקים לעבר החיילים, שהגיבו באמצעים לפיזור הפגנות. בצה"ל הדגישו כי כל הכוחות "פועלים בהתאם להוראות הפתיחה באש". העימות אמש היה האירוע השני שמתרחש השבוע, כשמעל 4,000 איש הפגינו ביום שני האחרון.

בסוף השבוע שעבר כ-20 אלף איש השתתפו ב"צעדת השיבה" השבועית, כאשר פלסטינים דיווחו על שבעה הרוגים במסגרת העימותים. מצה"ל נמסר כי הותקפה עמדת חמאס, וכי מדובר היה במספר שיא של מפגינים מאז חידוש ההפגנות על הגדר החודש.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו