אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אחרי הצונאמי ורעידת האדמה: הר געש התפרץ באינדונזיה

ימים ספורים לאחר רעידת האדמה והצונאמי במחוז סולוואסי שבאינדונזיה, הר געש התפרץ באזור שעדיין מתאושש מהאסונות הכבדים. ההתפרצות הובילה לענני עפר שהצטברו מעל האי

אחרי הצונאמי: הר געש התפרץ באינדונזיה
  הר הגעש שהתפרץ באינדונזיה (צילום: מתוך טוויטר)

הטבע ממשיך להכות באינדונזיה: ימים ספורים לאחר רעידת האדמה והצונאמי ההרסניים שהיכו במדינה והובילו למותם של אלפי אנשים, הר הגעש "סינאבונג" התפרץ הבוקר (רביעי) במחוז סולוואסי, הנמצא באזור שעדיין מתאושש מהאסונות הכבדים.

צפו בתיעוד מהתפרצות הר הגעש

https://www.youtube.com/watch?v=1Wq5swK-Jl8

על פי הדיווחים בתקשורת המקומית, ההתפרצות הובילה להיווצרות ענני עפר, שהגיעו עד לגובה של לפחות 4,000 מטרים. לטענת הרשויות במדינה, העננים והאפר הוולקני באזור עלולים לסכן מטוסים וכלי טיס באזור- דבר שעלול להקשות על פעולות החילוץ של נפגעי הצונאמי. עוד נטען כי ישנו חשש לשלומם של התושבים בקרבת הר הגעש, אך לא מדובר באותם אנשים שנפגעו ברעידת האדמה והצונאמי- שפגעו באזורים המרוחקים יותר מהמקום בו הוא נמצא.

במדינה מעריכים כי אין קשר בין רעידת האדמה והצונאמי לבין ההתפרצות של הר הגעש. כבר לפני כמה שבועות גורמים באינדונזיה התריעו כי הר הגעש עלול להתפרץ בקרוב, לאחר שהבחינו בסימנים של חוסר שקט. עם זאת, נטען כי הסימנים לא אפשרו לנבא במדויק את הזמן שבו ההר יתפרץ.

בתוך כך, צוותי החילוץ עדיין פועלים באזור שנפגע על ידי הצונאמי, בניסיון להגיע לניצולים הלכודים מתחת להריסות הבניינים. הבוקר דווח כי מניין ההרוגים באסון עלה ל-1,407 איש, וההערכות הן שהמספר עדיין יעלה עד לסיום החילוץ באזור,. הרשויות באינדונזיה קראו לסיוע בינלאומי, במטרה לעזור להם להגיע לאזורים המרוחקים שנפגעו מרעידת האדמה והצונאמי שהכה באזור. עוד קרעו לסיוע רפואי, כאשר נקבע כי מאגר התרופות באי הולך ואוזל.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו