אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב חיים דרוקמן: אנחנו מאמינים שעוד נחזור לגוש קטיף

כ-1000 תלמידי ישיבות ואולפנות בני עקיבא מכל הארץ צעדו ביום חמישי בלילה במסע ראשון וייחודי בעקבות מורשת גוש קטיף: "מסע כיסופים". יו"ר מרכז ישיבות בני עקיבא הרב חיים דרוקמן סיפר לצעירים איך הוא צעד מול גוש עציון הכבוש וקיווה לחזור אליו, חלום שלבסוף התגשם.

הרב חיים דרוקמן: אנחנו מאמינים שעוד נחזור לגוש קטיף
  נחזור לגוש קטיף. הרב דרוקמן (פלאש90)

כ-1000 תלמידי ישיבות ואולפנות בני עקיבא מכל הארץ צעדו ביום חמישי בלילה במסע ראשון וייחודי בעקבות מורשת גוש קטיף: "מסע כיסופים".

מדובר במסורת חדשה עבור תלמידי כיתות י' במוסדות מרכז ישיבות בני עקיבא בשיתוף עם המרכז הממלכתי להנצחת גוש קטיף.

מטרתו של המסע הייתה היכרות ומפגש של בני הנוער הצעירים עם מורשת גוש קטיף המפוארת שחרבה לפני למעלה משש שנים, מאז פונה הגוש במסגרת תכנית ההתנתקות, ומסע לחיזוק יישובי הדרום העומדים בגבורה בחזית של מדינת ישראל.

מדובר בתכנית ייחודית בשיתוף עם "מרכז קטיף" הפועל על פי חוק להנצחת גוש קטיף וצפון השומרון. התכנית הותאמה לבני הנוער, ובאה להציג את 35 שנות התיישבות ואת הרוח המיוחדת של האנשים והתושבים שפעלו בחבל עזה במשך השנים.

נוער גוש קטיף השתתפו אף הם במסע ובטקס הסיום נשבעו לחזור ולהפריח את חורבות הגוש, "אנו- נוער גוש קטיף, לוקחים על עצמנו להזכיר לעם ישראל את גוש קטיף, את המאבק, את האמונה ואת הרוח שאף אחד לא יכול לשבור."

"אנו מתחייבים להמשיך לפעול על פי הערכים שחונכנו עליהם בגוש ולהעבירם הלאה עד שבעז"ה נחזור. אנו, נוער גוש קטיף מתפללים לחזור לגוש ומצהירים כי נעמוד בראש כשאתנו כל עם ישראל."

"אנחנו לא שוכחים את גוש קטיף, ואנחנו מאמינים באמונה שלמה שעוד נחזור לגוש קטיף" אמר .

הרב דרוקמן ציין כי הגאולה תגיע רק כשבני ישראל יהיו כיסופים לגאולה: "הכיסופים הם המפתח לגאולה המפתח לשיבה כפי שהסביר רבי יהודה הלוי לפני 1000 שנה".

הרב דרוקמן מתקבל על ידי תלמידי ישיבות בני עקיבא

הרב הדגיש כי  היום אנחנו יכולים להעיד על קיום ההבטחה של רבי יהודה הלוי וסיפר בנושא את החזרה לגוש עציון: "אני זוכר בערב יום העצמאות תשכ"ז, באותו יום קיימנו מרוץ לפיד מהמקום הקרוב ביותר לגוש עציון שהיה בידי האויב לישיבה. ובתום המרוץ, התקיים מפקד בו  אמרנו כי אנחנו עוד נחזור לגוש עציון."

"מי היה מאמין כי פחות מחודש לאחר מכן  נהיה חזרה בגוש עציון? ואנחנו עוד נחזור לגוש קטיף. מי יודע מתי? מתי שזה לא יהיה, אבל בטוח שזה יהיה, אנחנו לא מתייאשים. אנחנו מאושרים שזכינו במדינת ישראל, אנחנו מאושרים שיש לנו  ממשלת ישראל, צבא ישראל ושלטון ישראל בארץ, אבל אנחנו שואפים לשלמות העם, שכל העם יעלה לארץ, שלמות התורה, שנקיים את התורה בשלמותה ומתוך מסע הכיסופים הזה נחזור הביתה".

החיבור האמיתי לארץ ולתורה

הרב בני נכטיילר סגן ראש מנהל החינוך במרכז ישיבות בני עקיבא מסכם את החוויה: "מסע כיסופים שהל בלילה מתוך תיאור של החוויה הקשה של העקירה, הוביל עד לאור הבוקר בו הגענו אל האופטימיות של ההתפתחות וההתיישבות מחדש. במסע חוו התלמידים את החיבור האמתי לאדמה, לארץ ישראל ולתורת ישראל."

הרב קובי בורנשטיין אחראי התוכן מטעם מרכז קטיף, מסביר כי יש חשיבות גדולה לספר את סיפור גוש קטיף לבני הנוער בישראל: "העובדה כי מאות בני נוער צעדו במשך כל הלילה בעקבות סיפורה של ההתיישבות בגוש קטיף מהווה הוכחה לכך שהנצחת גוש קטיף רלוונטית גם היום. יש כאן סיפור על ערכים, על התיישבות מפוארת ומסירות למען עם ישראל ולכן חשוב לספר אותו במיוחד לבני נוער מכיוון שלרוב היו צעירים מדי בכי לזכור את גוש קטיף".

ביום חמישי בערב התכנסו הבנים בישיבת בני עקיבא כפר מימון והבנות באולפנת בני עקיבא שבאופקים, שם התקיימה הדרכה חינוכית על ידי המרכז הממלכתי להנצחת גוש קטיף וצפון השומרון שבניצן ובשיתוף בית ספר שדה שער הגיא שברמות שפירא.

התכנית הציגה לתלמידים את מפעל ההתיישבות בעבר ובהווה ואת מסירות הנפש והאמונה לאורך השנים, תוך מפגש עם דמויות מגוש קטיף ומיישובי הדרום. לאחר מכן יצא לדרך המסע עצמו בו צעדו התלמידים בשמורת נחל הבשור כשלאורך הדרך התקיימו הפסקות חינוכיות בהן ניתנה הדרכה על מורשת גוש קטיף.

לאחר צעידה של מספר שעות ליליות הגיעו התלמידים אל האירוע המרכזי בפארק אשכול בו השתתפו יו"ר מרכז ישיבות בני עקיבא הרב חיים דרוקמן ואישי ציבור נוספים, ונאמו בו בני נוער שפונו מגוש קטיף. לאחר מכן התקיימה הרקדה עד לתפילת ותיקין לאורה של זריחת השמש על הנגב.

בנות האולפנה במעגל

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
אם אין לחם אין תורה
אבי | 30-01-2012 8:17
אנחנו חוסכים לחם מפינו כדי שהילדים ילמדו במוסדות בני עקיבא. אנחנו כבר לא יכולים לעמוד בזה. שוקלים להוציא את הילדים לחינוך העירוני. לאחרונה אף פורסם שהכסף שאנחנו משלמים לא מגיע ליעדו. חלקו הולך למשכורות עתק לבכירי הרשת. גובים מאיתנו כמה שבא להם בלי שום פיקוח. אם אתם רוצים שנשאיר את הילדים - תורידו את שכר הלימוד לרמה שפויה.