אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

המודעה המטושטשת: 'מכון מאיר' פרסם מודעת התנצלות

בעקבות טשטוש פניה של רותי פוגל הי"ד בעלון 'באהבה ובאמונה' מהמודעה המזמינה את הציבור לאזכרה של בני המשפחה, פרסמו בעלון מודעה התנצלות גדולה: "מכון מאיר מתנצל ומביע את צערו על הצער והכאב שנגרם עקב הפרסום הבלתי ראוי של תמונת רותי פוגל ז"ל הי"ד."

המודעה המטושטשת: 'מכון מאיר' פרסם מודעת התנצלות
  מודעת ההתנצלות.

מכון מאיר מתנצל על טשטוש פניה של רותי פוגל הי"ד.

כפי שפורסם ב'סרוגים', בשבת שעברה הופיעה בעלון 'באהבה ובאמונה' של מכון מאיר מודעה המזמינה את הציבור לאזכרה לזכר חמשת בני משפחת פוגל מאיתמר, במלאות 11 חודשים לטבח.

במודעה שהופיעה בשער העלון הופיעה תמונתם של בני המשפחה, אך פניה של האם, רותי הי"ד טושטשו. שאר בני המשפחה האב אהוד הי"ד ושלושת הילדים יואב אלעד והדס הי"ד נראים כרגיל.

במודעה מקבילה בעלון 'עולם 'קטן' למשל, מופיעה תמונתה של רותי הי"ד, כך שהטשטוש הוא פעולה של עורכי ומעצבי העלון 'באהבה ובאמונה'.

עוד בשבוע שעבר הוציאו במכון מאיר הודעת התנצלות בה נאמר: "פרסום המודעה באופן זה נגרם בשל טעות אנוש ובלא כל כוונה לפגוע חלילה. המכון התנצל בפני המשפחה על כך וההתנצלות התקבלה בהבנה מלאה על ידי המשפחה."

והשבת (בא) הופיעה מודעה גדולה בעלון בו תחת הכותרת "התנצלות והבעת צער" החתומה על ידי הרב דב ביגון ומערכת הגיליון באהבה ובאמונה.

"מכון מאיר מתנצל ומביע את צערו בפני משפחת פוגל ובן ישי וקוראי גיליון "באהבה ובאמונה" על הצער והכאב שנגרם עקב הפרסום הבלתי ראוי של תמונת רותי פוגל ז"ל הי"ד."

התגובות לטשטוש פניה של פוגל היו חלוקות.

הרב שלמה אבינר, הצדיק את המהלך כשהוא טוען "אמנם היא נפטרה, אבל זה לא אומר שלא צריך לכבד אותה. ואם היו שואלים אותה בחייה בזה היא הייתה רוצה. ובגלל שאדם מת, אז אי אפשר לעשות הפקר מהתמונה שלו."

לעומתו הרב יובל שרלו כינה את הטשטוש "סוג של טירוף" כשהוא מוסיף: "העובדה שתמונה של אישה מהווה בעיה בצניעות – היא העניין הלא צנוע בעצמו; העובדה כי אנו דווקא העולם הדתי מצטרף לפרסומאים, בכך שיחסו אל האישה הוא כאל אובייקט מיני (וכמובן כל צד משתמש בעיקרון זה למטרות אחרות) – היא הדבר שצריך להטריד את העולם הרוחני שלנו."

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
9 תגובות - 9 דיונים מיין לפי
1
לא נעשה בכוונה תחילה כדי לצער חלילה
מיק | 29-01-2012 0:00
לא נראה לי שזו הבעייה. כבר מזמן הרב אבינר נשאל על תמונות של נשים בגליונות שבת ואמר שבאהבה ואמונה מקפידים על כך שלא תהיינה תמונות נשים. אין להם דבר נגד נשים אלא בתור עלון תורני זה לא מקובל. לדעתי היה אפשר לכתוב את המודעה לאזכרה בלי תמונות המשפחה כך היה נחסך חוסר נעימות ואי הבנות. והאמת והשלום אהבו חבל רק שהרב שרלו לא מברר קודם לפני שהוא יוצא בהודעה חמורה כזאת.
2
הרב ביגון הינו דוגמה ומופת לרב שמסוגל לחזור בתשובה.
תזכירי לי באלול | 29-01-2012 0:12
אם רבנים נוספים היו אף הם הולכים בעקבותיו וחוזרים בתשובה ומבקשים מחילה ממי שהם פגעו בו ומתקנים את העוול שגרמו לזולתם, אולי, אולי הכל היה אחרת.
3
די חפרתם...
אורי | 29-01-2012 9:11
אתר סרוגים היקר ולעומד בראשה אל תהפכו להיות עוד אחד מאתרי מהתקשורת הזולים והרעים שמחפשים את הציבור הציוני הדתי, עד שחשבנו שיש עוד אתר טוב לציונות הדתית אתם מתחילים לשלוף זרועות כמו כל התקשורת השמולאנית. התחלתם טוב אל תהרסו...
4
מעט מדי ומאוחר מדי
יעקב דינור | 29-01-2012 10:07
על ביזוי כבוד המת יש מי שנותן את הדין...
5
גדלות הנפש של הרב ביגון ! ספק אם רבים היו נוהגים כך
אבי | 29-01-2012 11:37
יישר כוח לרב ביגון על פירסום ההתנצלות הכנה! ספק רב אם רביםה במחנה היו מרהיבים עוז בנפשם לנהוג כמותו בענווה ודרך ארץ.....
6
ל1. מיק: הפוסל - במומו פוסל
נעם | 29-01-2012 19:19
חבל שלא קראת את הדברים של הרב שרלו במקור. הוא כתב מילים טובות וחמות על מכון מאיר, ואתה סתם השמצת אותו. ומצד שני דברי הסנגוריא שלך הם בדיוק מה שהרב שרלו טען שזה קרוב לטירוף. הוא סובר שההחלטה לא לפרסם תמונות של נשים היא עצמה לא צנועה. אתה כמובן יכול לחלוק עליו בצורה של כבוד ונימוס ולא לכתוב נגדו דברים שבדיוק צריך לכתוב נגדך. אולי כדאי שתבקש ממנו סליחה כי האשמת אותו באשמת שווא והעזת לכתוב עליו שזה חבל מאוד שהוא יצא בהאשמה מה שהוא לא עשה אלא עשה להיפך ? לא צריך לבקש סליחה מרב ?
7
לאדון נעם הנכבד
מיק | 29-01-2012 22:39
תקרא בבקשה שוב מה שכתבתי לא השמצתי את הרב שרלו רק הצטערתי לשמוע אותו יוצא כנגד פרסום התמונה המטושטשת (נא לקרוא שוב את דברי הרב שרלו) והבאתי את דברי הרב אבינר על מה ששאלו אותו באחד הסמס זה הכל. נא לא לנפח דברים שלא נכתבו, קצת הבנת הנקרא לא תזיק לכבודו. וקורה שרבנים יוצאים בדעות נגד רבנים אחרים משמועות וכו' בלי לברר. זה הכל. אז אל תרתח וסליחה אם נפגעת או מישהו נפגע.
8
חבל חבל חבל
אפרים טל | 29-01-2012 23:57
ההתקפלות הבלתי מובנת של הרב ביגון מצערת, כיון שטישטוש זה לא נעשה בודאי אלא לצרכי צניעות וכבודה של המנוחה, שלא תתנוסס תמונתה בריש כל חוצות (דבר שמהווה כבוד לציבור אומלל וטועה, אולם לא לציבור תורני שהצניעות הינה נחלתו), אין ספק ששרלו רכב על גלי ההסתה מול הציבור הדתי, סערה בכוס מים על "הדרת נשים", ובמקום לחזק את הצעד המכובד של מכון מאיר (לפני חזרתם), העדיף לתקוף כדי למצוא חן בעיני תועים. חבל חבל חבל
9
ל-8 חזרה בתשובה היא הצעד הכי מכובד שיש
| 30-01-2012 8:55
אבל לא כל אחד מסוגל לכך, אלא רק יחידי סגולה!