עוד שמאלן מסית לרצח בפייסבוק: "מוות למתנחלים"

עוד התבטאות קיצונית של איש שמאל. צבי אלחייני, אדריכל ומרצה במכללות כתב בדף הפייסבוק שלו "מוות למתנחלים" לאחר שאחד מתלמידיו העיר לו, חזר אלחייני על הדברים והוסיף: "מוות למתנחלים כי אתם (או הוריכם שהביאו אתכם לשם) הם רצח רוחני על ישראל".

עוד שמאלן מסית לרצח בפייסבוק: "מוות למתנחלים"
  צבי אלחייני (צילום מתוך הפייסבוק)

עוד התבטאות חמורה של איש שמאל נגד מתנחלים.

האדריכל צבי אלחייני, שבעבר שימש כמרצה במכללה לאדריכלות כתב הערב במהלך שיחה ברשת החברתית פייסבוק,  "מוות למתנחלים".

לאחר שאחד מתלמידיו העיר לו כי ההערה אינה ראוייה וכי הוא עצמו (אותו תלמיד) מתנחל, לא התחרט אלחייני והוסיף נאצות.

"נגד עשרות תגובות הנאצה האמיתיות… אפשר לומר רק שתי מילים: "מוות למתנחלים" כי אתם (או הוריכם שהביאו אתכם לשם) הם רצח רוחני על ישראל.

את הדברים חשף לראשונה גולש בשם 'אלון מורה' באתר רוטר.נט.

בתגובה לדברים כתב אלחייני, כי הוא חזר בו מהדברים: "בתגובה על דיון חריף מאוד שהתקיים כאן על אחד מהפרסומים של התצלום שבו ניתז נוזל אדום על פלסטינית – כתבתי מלים חריפות לא פחות. כשהבנתי מאוחר יותר שהגזמתי (בעקבות הודעה פרטית שקיבלתי ממישהו שאיני מכיר) מחקתי את תגובתי, אבל היא כנראה צולמה והופצה, ומאז אני מקבל עשרות הודעות גידופים ונאצה בתיבתי."

"ראשית, אני מתנצל בפני מי שנפגע מהדברים וחוזר בי מדבריי וכאמור – ההודעה נמחקה מזמן. הפרשייה הזו לימדה אותי באיזו קוטביות קיצונית מתקיימת החברה הישראלית, וזה השיעור הקשה. מלחמת האחים כבר כאן, ואני לא אומר זאת על ׳הצד השני׳ אלא קודם כל על עצמי. אני לא יודע איזה פתרון, אם בכלל, יכול לגשר על התהומות האלה. זה מה שכואב במציאות שלנו כאן לפני הכל, בלי לתקן את זה אינני יודע איך נוכל בכלל לתקן בעיות אחרות, אבל למרבה הצער הפערים האלה רק הולכים ומתרחבים."

זו אינה ההתבטאות הראשונה של איש אקדמיה מהשמאל כנגד המתנחלים ואנשי ימין.

לפני חצי שנה, קרא ד"ר אייל ניר, מרצה בכיר לכימיה באוניברסיטת בן-גוריון, "לעולם לבוא לעזור לשבור לפעילי הימין הנבלות את המפרקות". ניר פרסם את הקריאה בעקבות תהלוכת "ריקודגלים" שנערכה במזרח ירושלים מול מסגד שייח ג'ראח במסגרת יום ירושלים האחרון, כשהוא מציג סרטון בו נראים חלק מהצועדים קוראים קריאות גנאי במקהלה לעבר ערבים.

בעקבות הדברים הורה המשנה לפרקליט המדינה, עו"ד שי ניצן, למשטרה לפתוח בחקירה פלילית נגד ניר בחשד להסתה לאלימות. עד היום טרם הועמד ניר לדין.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
מה יעשו בצלאל לאלחייני?
רועי | 27-01-2012 1:03
יתנו לו מענק עם חופשה בחינם על חשבון משלם המיסים האמרקאי, טוב שישנים חרדים ודתיים שבזכותם מדינתנו "השפויה" יכולה להעמיד את החוק על תילו, באשר לשמאלנים להם יש חק אחר.
2
האיש אלים ודוחה
שמאלנית | 27-01-2012 6:38
3
הוא לא מרצה
דוד | 27-01-2012 15:53
הוא כבר לא מרצה מזה שנתיים בבצלאל