אחרי שהותקף ע"י קיצונים: אבטחה הוצמדה לח"כ גפני

פחות מ-24 שעות ליום כיפור, תקפו אמש (שני) חרדים קיצונים את ח"כ משה גפני. בשל כך, הודיע קצין הכנסת יוסף גריף כי החליט להציב סביבו אבטחה צמודה

אחרי שהותקף ע"י קיצונים: אבטחה הוצמדה לח"כ גפני

פחות מ-24 שעות ליום כיפור, תקפו אמש (שני) חרדים קיצונים את ח"כ משה גפני בשעה שנסע ברכבו בבני ברק. בשל כך, הודיע קצין הכנסת יוסף גריף כי החליט להציב אבטחה צמודה סביב יו"ר ועדת הכספים, כך דווח באתר "בחדרי חרדים".

גפני הותקף ברכבו (קרדיט: ישראל כהן/ קול ברמה)

בתיעוד נראית קבוצה אלימה וקיצונית של החרדים מקיפה את הרכב, מכים על השמשות וצועקים לעברו ביטויים מבישים בברוטליות: ״רוצח, רוצח״, זאת ברקע גיוס החרדים לצה"ל.

בנוסף, עדכנה דוברות המשטרה כי בעקבות האירוע, עוכב לחקירה חשוד בהפרת סדר וגרימת נזק לרכב ובתום חקירתו הוא שוחרר בתנאים מגבילים עם הרחקה מביתו של גפני ל- 15 יום.

יו״ר הכנסת, יולי (יואל) אדלשטיין שוחח הבוקר עם גפני ודרשתי בשלומו. הוא אמר: "אני מזכיר לפורעים שניפצו את חלונות רכבו, ובעוד כמה שעות יגידו בכוונה עצומה "אשמנו, בגדנו": על עבירות שבין אדם לחברו יום הכיפורים לא מכפר. זו לא הדרך להשיג שום מטרה, וזו לא הדרך לנהל ויכוח".

גם נשיא המדינה התקשר לדרוש בשלומו של ח״כ גפני שהותקף סמוך לביתו, ואמר כי הוא הצטער צער רב לשמע המקרה. ״רציתי לעודד את רוחך ולברך בגמר טוב במיוחד לאחר ההתרחשות המצערת והמקוממת שנקלעת אליה. אלימות שכזו לא תעלה על הדעת ולא משנה איזה מאבק היא משרתת.״

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
אין ספק כי אסון שכזה שנפטרו אתמול 2 ילדים ר"ל
אסון | 11-10-2018 23:51
אין ספק כי אסון שכזה שנפטרו אתמול 2 ילדים רל בשרפה... זועק עד לשמים וצריכים כפרה על משהו, אבל האם המחלוקת היא זו שתכפר על הדור? אתמול עמד משה גפני שעות ספורות לאחר האסון הנורא ושקר ברבים כשהכריז כי מצוה להרבות במחלוקת ואף ציטט דברי שקר בשם הרב שך זצוקל כי טוב לעשות מחלוקת, האם הגאון ר' חיים קנייבסקי מסכים עם הדברים? ואם לא מדוע הוא שותק ולא מגיב? גפני פשוט מחלל שם שמים ברבים. משה גפני הוא נציגו של ר' חיים קנייבסקי וכאשר דברים כאלו יוצאים מפיו חובתו של ר' חיים קנייבסקי למחות על הדברים או לפחות להביע דעתו נגד המחלוקת, אך הוא מעדיף לשתוק מפני שגם דעתו נוחה ממחלוקת. כן, אני מליץ יושר על ר' חיים שהוא כלל לא יודע מה שהרשע ימח משה גפני אמר מפני שדברים כאלו הנכד דואג שלא יידע, ולכן קשה לבא בטענה ישירה אליו, אבל אל הציבור שלו חייבים לבא בטענה איך זה שהם שותקים על המצב הנורא הזה שמרבים במחלוקת על פי 'השקפה', אדרבה אם זו דרככם ואתם מאמינים בזה אימרו, ונפתח במחלוקת עד הסוף נוציא את כל הכביסה המלוכלכת, ולא חסר בה, ארכיון מלא אצלי שמעולם לא התפרסם עם דברים מחרידים, בואו נפתח במחלוקת אמיתי, ולא רק לשלשה שבועות מפני שאם מחלוקת היא מצוה, אז היא מצוה בכל השנה לא רק בערב בחירות.