אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

עו"ד רוזנבלום: "לא תהיה הדרת דתיים בלשכת עורכי הדין"

בעקבות החשיפה אתמול כי הכנס השנתי של לשכת עורכי הדין יתקיים בשבת, מבהיר היום ל'סרוגים' עו"ד יחזקאל רוזנבלום, כי בפאנלים שיתקיימו בשבת "לא יעשה שימוש במיקרופונים ולא בעזרים ממוחשבים". על קיום הכנס דוקא בשבת הוא אומר: "אנשים לא באים לכנסים באמצע השבוע".

עו"ד רוזנבלום: "לא תהיה הדרת דתיים בלשכת עורכי הדין"
  פועלים למניעת חילולי שבת. עו"ד רוזנבלום (יח"צ)

אתמול פרסמנו ב'סרוגים' כי הכנס השנתי של לשכת עורכי הדין יתקיים בשבת.

על פי ההזמנה לכינוס עליה חתום ראש הלשכה, עו"ד דורון ברזילי, יתקיימו שלושה מתוך שמונת המושבים המקצועיים בעיצומו של יום השבת, מה שלא יאפשר לעורכי דין דתיים לקחת חלק בהרצאות וכל שכן להרצות בהם.

בשיחה עם עו"ד יחזקאל רוזנבלום, חבר מטעם הסיעה הדתית-חרדית "טוב ללשכה" בלשכת עורכי הדין מחוז ירושלים, הוא דוחה את הטענות על חילולי שבת בכנס.

"קודם כל אני מודה לך שהערת את תשומת לבנו לבעייתיות שיש באירוע. בבדיקה שעשינו עם עורכי דין דתיים שהיו בכנסים כאלה בעבר, אני יכול להגיד לך שבכנסים לא יהיו עם חילול שבת".

"בפאנלים לא יעשה שימוש במיקרופונים, ולא יעשה שימוש בעזרים ממוחשבים כמו מצגות וכדומה".

ולמה דווקא עושים כנס בשבת, לא מתחשבים בדתיים?

"יש לנו בעיה לעשות כנסים באמצע השבוע. עורכי דין חילוניים עובדים כל השבוע וגם הדתיים עובדים כל השבוע, ככה שרק בסוף השבוע יש להם זמן לנוח. בעבר היה נסיון לערוך כנסים באמצע השבוע, אבל אנשים לא הגיעו".

ומה יעשו הדתיים?

אנחנו פעלנו כדי למנוע חילולי שבת בפאנלים. כמו שאמרתי כרגע הצלחנו למנוע את רוב הבעיות, כשהבעייה היחידה שנשארה היא פינוי החדרים בשבת בשעה 16:00, כשזו הוראה של המלון, וגם זו נפתרה על ידינו וניתן להמתין עם פינוי החדרים עד צאת השבת".

רוזנבלום מוסיף, כי למרות היותו חבר בסיעה הדתית-חרדית במועצת לשכת עורכי הדין, עדיין קשה לו להשפיע על התכנים.

"אנחנו לא אחראים על כל דבר שהלשכה עושה. האחריות שלנו מוגבלת ביכולת ההשפעה. אנחנו לא רוצים להפוך את לשכת עורכי הדין לדתית או חרדית. אבל אנחנו כן רוצים שלעורכי דין דתיים תהיה אפשרות לקחת חלק בכנסים מקצועיים בלא שיצטרכו לחלל את השבת".

"מתוך 60 אלף עורכי דין, הצביעו לנו רק אלפיים, למרות שיש הרבה יותר עורכי דין דתיים, כרגע זה הכח שלנו, אם היו מצביעים לנו יותר, יכולת ההשפעה שלנו הייתה גדלה."

בשורה התחתונה מסכם, עו"ד רוזנבלום, כי "אנחנו פועלים שלא תהיה הדרה של עורכי דין דתיים מאירועים של הלשכה".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
זה עדיין לא עוזר
אהבת ישראל | 26-01-2012 13:11
זה כמו להגיד - פתרנו את הבעיה וכל הרכיבים בארוחה יהיו כשרים, לא משנה שהחלב יהיה מעורב עם הבשר. אין דבר כזה כנס בשבת, כשהתכנים הם של עבודה. זה לא ייעשה, ודתי שהולך לדבר כזה, לא רק חוטא בעצמו אלא מחטיא את הרבים.