שגרירת ארה"ב באו"ם: "הפלסטינים מזלזלים בנו"

שגרירית ארה"ב באו"ם ניקי היילי הגנה על ההחלטה האמריקנית לסגור את נציגות אש"ף בוושינגטון, כשטענה כי "הפלסטינים רק משמיצים את ארה"ב- ואז מבקשים מאיתנו כסף". עוד אמרה: "ארה"ב מתחילה לאבד סבלנות כלפי איראן"

שגרירת ארה"ב באו"ם: "הפלסטינים מזלזלים בנו"
  שגרירת ארה"ב באו"ם ניקי היילי (צילום: שאטרסטוק)

ארה"ב נגד הפלסטינים: שגרירת ארה"ב באו"ם ניקי היילי הגנה הלילה (חמישי) על ההחלטה של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ לסגור את נציגות אש"ף הפלסטינית בוושינגטון, כשטענה כי "הפלסטינים רק מזלזלים בנו".

"הפלסטינים רק משמיצים את ארה"ב בכל הזדמנות אפשרית- ואז מושיטים את ידם ומבקשים מאיתנו כסף" אמרה בראיון לרשת "פוקס ניוז". "למה שנרצה להמשיך לתקצב את הפלסטינים במקרה כזה? למה שנרצה שיהיה נציגות לאש"ף בוושינגטון כשזה מה שהם עושים?".

צפו בדבריה של היילי:

עוד טענה כי סגירת הנציגות נובעת גם מסירובה של הרשות הפלסטינית לחזור למו"מ על הסכם אפשרי עם ישראל. כשנשאלה עם היא חושבת שיש סיכוי שיו"ר הרשות אבו מאזן ישנה את מדיניותו וינסה לפעול כדי להגיע להסכם, היילי ענתה כי "זה תלוי לחלוטין בפלסטינים. אם ההנהגה הפלסטינית תסכים להגיע לשולחן המו"מ, יהיה לכם הסכם אוטומטי. אף צד לא יאהב את ההסכם לחלוטין, אך לפלסטינים יש יותר מה להרוויח מאשר ישראל".

"זה לא יעצור את העבודה שלנו על ההסכם" הוסיפה. "נמשיך לקוות שהם יראו את הטעויות בדרך הפעילות שלהם, ונקבל אותם בזרועות פתוחות כשהם מכירים בכך".

"ארה"ב מתחילה לאבד סבלנות כלפי איראן"

השגרירה התייחסה גם למדיניות החדשה של ארה"ב נגד איראן, הכוללת את ביטול הסכם הגרעין והטלת הסנקציות על המדינה. לטענתה, "ארה"ב מתחילה לאבד את הסבלנות כלפי איראן".

"הם מרגישים את הכאב כתוצאה מהסנקציות, ונהיים חלשים" אמרה. "אנחנו חונקים אותם עד לנקודה שבה הם יהיו חייבים לתת את הדעת על הטילים הבליסטיים שלהם ועל התמיכה שלהם בטרור".

עוד הזכירה את המחאה הציבורית נגד משטר האייתוללות. לדבריה, "אנחנו מתמקדים כעת בעם האיראני. הם מחו, הם השמיעו קול, הם אמרו שהם רוצים חיים טובים יותר – אך בסופו של יום, אנחנו לא יכולים להרשות שלאיראן יהיו תוכניות גרעין".

כזכור, השבור יו"ר הסוכנות האיראנית לאנרגיה אטומית, עלי אכבר סלאחי, אמר כי הוא מקווה לשמור על הסכם הגרעין הקיים עם מדינות האיחוד האירופי, אך הזהיר כי במידה וההסכם יבוטל, "תכנית הגרעין תהיה במצב הכי חזק שהיא אי פעם הייתה בו". עוד טען כי "יהיו השלכות קשות" למי שינסה לפגוע במדעני גרעין איראניים. בעבר פגיעות כאלה יוחסו פעמים רבות לישראל.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
ניקי הנשיא
הנביא | 13-09-2018 11:16
זו הנשיא הבאה של ארצות הבריתבהצלחה
2
השלכות נכונות לעתיד :
עמוס | 13-09-2018 12:29
ניקי היילי , בתגובותיה הנבונות , יש השפעה רבה וחיובית , על עתיד האנושות .
3
תודה רבה רבה לה
נהדרת | 13-09-2018 14:59
מקרב לב.