אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הוסר המחסום: הפרישה תביא למינוי המפכ''ל והרמטכ''ל

הוסר המחסום של הוועדה שאמורה לבחון את מינויים של המפכ''ל, הרמטכ''ל ונגיד בנק ישראל: איריס שטרק הודיעה על פרישתה בשל מינויה לנשיאת לשכת רואי החשבון, בכך הוסר המכשול בשל המקורבות לרה"מ

הוסר המחסום: הפרישה תביא למינוי המפכ''ל והרמטכ''ל
  שטרק (קרדיט: דוברות לשכת רואי חשבון)

אחרי שהוציא בג"ץ בשבוע שעבר צו ביניים נגד מינויים של המקורבים לראש הממשלה נתניהו: רו"ח איריס שטרק ותא"ל (במיל') יעקב נגל לחברי הוועדה למינוי בכירים בשירות המדינה, הבוקר (רביעי) הודיעה שטרק על פרישתה בשל מינויה לנשיאת לשכת רואי החשבון.

בכך, הוסר המחסום של הוועדה שאמורה בין היתר לבחון את מינויים של המפכ"ל, הרמטכ"ל ונגיד בנק ישראל. לפי ההערכות, לאחר פרישתה של שטרק בג"ץ יקבל את חברותו של נגל בוועדה, לאור הגנת הפרקליטות והיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט על המינויים שמקדם ראש הממשלה.

עד כה, נאסר על השר לביטחון פנים גלעד ארדן ושר הביטחון אביגדור ליברמן להביא את מועמדיהם בפני הוועדה, וכינוס הוועדה התעכב מלבחון את אפשרויות המועמדים.

נגל ונתניהו (צילום: יונתן זינדל/ פלאש 90)

בעתירה שהוגשה נגד המדינה על חברותם של השניים בוועדה, נכתב כי "על מנת שהוועדה תוכל לעמוד במשימה זו, יש למנוע צל-צילו של חשש שבו מי מחברי הוועדה לוקה בעצמו בפגמים אלה. שהרי אם כך יהיה, הרי שמשקלן הציבורי והמקצועי של חוות דעתה של הוועדה יאוין, והיא תמצא עצמה מנועה מלחוות דעה של ממש באשר לפגמים שנפלו במועמדותם של מועמדים שיבואו לפניה". מהעתירה עולה כי הן נגל והן שטרק הם בעלי זיקה אישית לנתניהו, דבר שכבר פוסל אותם כחברים בועדה המייעצת ולא פחות חמור מכך, כי נפלו פגמים לכאורה בהתנהלותם. קיימת חובה ברורה כי חברי הוועדה הנדונה יהיו חפים מכל רבב ונישאים מעם ביושרם וביושרתם על פי הסטנדרטים הגבוהים ביותר." מסכמים העותרים.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו