אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

שתי מצוות במחיר אחד: "איך לא חשבו על זה קודם?"

לקראת חג הסוכות: מיזם "נתינת לולב" שם לו למטרה לתת נופך נוסף לתהליך רכישת ארבעת המינים בשילוב עשיית צדקה ובכך לקיים את דברי חז"ל: "מצווה גוררת מצווה"- גם רוכשים סט וגם תורמים את הרווח לתרומה

שתי מצוות במחיר אחד: "איך לא חשבו על זה קודם?"

'נתינת לולב' הוא מסוג המיזמים שאומרים עליהם: "איך לא חשבו על זה קודם?". זה כל כך פשוט וכל כך מתבקש לקיים מצווה ועל הדרך עוד אחת. מי אמר 2 במחיר 1?

המיזם הינו רעיון חדשני ומהפכני בשוק ארבעת המינים היות וניתן לרכוש את הסט דרך האינטרנט לתרום את רווחיו ולאחר מכן לאסוף אותו במאות נקודות חלוקה (משפחות הפותחות את ביתם) הפזורות ברחבי הארץ וזוכה לתמיכה מקיר לקיר של רבני המגזר ( הרב אבינר, הרב אלי סדן, הרב בני לאו, הרב ברוך גיגי ועוד רבים).

החידוש הגדול במיזם זה הוא שינוי תפיסת הרכישה של שוק ארבעת המינים, עד היום התרגלנו כי את ארבעת המינים ניתן לרכוש רק בשווקים ובדוכני מכירה ואילו כיום בזכות מיזם "נתינת לולב" ניתן לרכוש את הסט במהירות ובקלות דרך אתר אינטרנט אינטראקטיבי בו תהליך הרכישה נוח, ידידותי ופשוט אשר כולל בתוכו את בחירת הסט, רמת ההידור, לאיזו עמותה מבין כל העמותות לתרום את הרווחים של הסט ולאחר מכן מאיזו נקודת חלוקה יתבצע האיסוף.

לרכישת סט 4 מינים לחצו כאן

"רבים שואלים אותנו למה דווקא הקמנו את המיזם על מצווה הנוגעת לחג הסוכות, התשובה שלנו היא פשוטה: זהו חג כה חברתי – כשאנו אוספים את 4 המינים אשר כמו בעם ישראל, לחלקם אין ריח או טעם ואוגדים אותם יחד אנו מקיימים את 'ויעשו כולם אגודה אחת', בחג הזה אנו תורמים לכלל האוכלוסייה ומנסים לתקן עוולות חברתיות יחד עם העמותות החברתיות השונות. השנה הגדלנו את מס' העמותות בצורה משמעותית כך שכל אחד ימצא למי לתרום את הרווחים מהרכישה של הסט שלו" אומר גלעד שימל אחד מחברי העמותה.

כ-40 עמותות דתיות ושאינן דתיות לוקחות חלק במיזם ובעצם מהוות פסיפס של החברה הישראלית, ביניהם עמותות "זכרון מנחם", "פעמונים", "לוחמים ללא גבולות", "משפחה אחת", "שמחה לילד", "בית הגלגלים", "לטם" ועוד.

בנוסף מאפשר האתר לתרום פדיון כפרות לכל אחת מן העמותות המשתתפות במיזם ועוד ניתן לרכוש סטים של ארבעת המינים עבור אוכלוסיות חלשות ונזקקות במדינה בין השאר משפחות במצוקה, חסרות אמצעים, אולפני עולים חדשים, בתי ילד, בתי אבות, יתומים וכד'.

נקודה נוספת וחשובה היא שכל הרווחים אמנם עוברים לעמותות אך אין רווח העמותה פוגע בפרנסתם של החקלאים, המגדלים ובעלי הפרנסה של כל סוגי ארבעת המינים (אתרוג, הדס, ערבה, לולב). מתנדבים רבים שותפים למיזם זה ללא כל מטרות רווח או שכר, נקודה נוספת המראה על אופייה הייחודי של החברה הישראלית.

במהלך השנים נתרם סכום של מעל מיליון שקלים לעמותות השונות ובשנה האחרונה (2017) נרכשו כעשרת אלפים סטים, המיזם מתפתח משנה לשנה בצורה יוצאת דופן וכך גם גידול תחנות החלוקה אשר מונה כיום כ-300 נקודות ברחבי הארץ. בשנה הראשונה נקנו כ-1,500 סטים ובכל שנה הגידול הוא של מעל 100%.

רכשו גם אתם כבר היום סט 4 מינים וכל הרווחים ילכו לתרומה לאחת מהעמותות שאתם בוחרים

לרכישת סט 4 מינים לחצו כאן

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
ב"ה חשבו קודם, ברחובות עושים את זה כבר שנים
רות | 13-09-2018 12:23
בארגון הוד ישראל. אבל יפה מאוד!
2
אז זה למה המיזם לא משהוא:
מוישה ראבינאביטש | 13-09-2018 19:56
שלוש סיבות חשובות: 1) המיזם עלול ממש לפגוע בפרנסה של אנשים רבים שמחכים חודשים לשבוע הזה. 2) המיזם, באם חלילה יצליח, עלול לשים קץ לשיטוט המהנה וחויית הקניה של ה4 מינים, אני מקפיד לקחת את הילדים לזה כל שנה ולהראות להם חיבוב מצווה מהו. הזמנה באינטרנט לא ממש עושה את זה. 3) בכל מקרה, כל מיזם ראוי לו שיקבל הסכמת רבנים וטוב עשיתם ששאלתם וקיבלתם! אממה? חבל שלקחתם רחוק את הקטע של האחדות שבאה לידי ביטוי ב4 מינים וצרפתם לרבנים החשובים את הערבה של הרבנים הלא הוא רבאי בני לאו, אם הרבאי הזה, מקים עולה של תורה בדמות מיזם 929 האומלל מצטרף לתמיכה כנראה שהמיזם אפילו יותר גרוע משחשבתי. מעניין אם תפרסמו את תגובתי למרות שהכתבה היא שטח פרסום לכל דבר ועניין. חג שמח לכולנו!!!
3
הגוזלים פרנסה מאנשים שמוכרים לולב רוצים
לקבל אותם קבצנים | 17-09-2018 3:08
ועל הדרך יוצרים עיוות מס , של מלכר העוסק במסחר. עוד כמה גמחים כאלה, ובמקום השיטה הכלכלית הדי מוצלחת שלנו נהפוך ליהופיץ
במחילה
מישהו | 22-09-2018 21:38
הזנב לא מכשכש בכלב. אם אין ביקוש מסחרי למוצר מסוים (לדוגמא, מסיבות כלשהו הבעלים רוצים לחלק אותו חינם) אז השוק ייסגר וזה בסדר גמור. שוק נוצר כשיש היצע וביקוש טבעיים, לא כדי לספק פרנסה לסוחרים. לפי אותו היגיון היה צריך להכריח את כולם לעבוד עד מאוחר כדי שתהיה פרנסה לצהרונים.