מחקר חדש: רבע מאזרחי ארה"ב סגרו את הפייסבוק

על פי מחקר חדש של מכון Pew, אזרחי ארה"ב נוטשים בהמוניהם את הרשת החברתית הפופולרית. כ-42 אחוז מהנסקרים לקחו הפסקה של כמה שבועות או יותר מהפייסבוק, ו-26 אחוז מחקו לחלוטין את חשבונם

מחקר חדש: רבע מאזרחי ארה"ב סגרו את הפייסבוק
  (צילום: שאטרסטוק)

האם מארק צוקרברג צריך לדאוג? מחקר חדש של מכון Pew בחן את השימוש של מבוגרים בארה"ב בפייסבוק, והציג תוצאות שמראות כי הפופולריות של הרשת החברתית נמצאת בירידה.

על פי הנתונים, כ-42 אחוז מהנסקרים לקחו הפסקה של כמה שבועות או יותר מהרשת החברתית במהלך השנה האחרונה. כמו כן, 26 אחוז מהמשתתפים בסקר- כמעט רבע מהנשאלים- הודו כי סגרו לחלוטין את הפייסבוק בשנה האחרונה. הסקר נערך בתגובה לסערת "קיימברידג' אנליטיקה", במסגרתו נחשף כי פרטיהם האישיים של מאות אלפי גולשים הודלף במרמה לחברת ניתוח נתונים, שהשתמשה בנתונים כדי להתערב בבחירות לנשיאות ארה"ב בשנת 2016.

המשתתפים בסקר נשאלו על השימוש שלהם בפייסבוק בין ה-29 במאי ל-11 ביוני, תקופה שבה הזעם כלפי פייסבוק על הפרשה הייתה בשיאה, ומהנתונים עולה כי 54 אחוז מהמשתמשים בני 18 ומעלה ערכו שינוים בהגדרות הפרטיות שלהם בעקבות הפרשה. בסך הכל, 74 אחוז מהגולשים בארה"ב עשו לפחות פעולה אחת מהפעולות שתוארו בעקבות חשיפת הפגיעה בפרטיות.

מרכיב מעניין נוסף בסקר מתקשר לחלוקת הנתונים לפי גילאים. 44 אחוז מהמשתמשים הצעירים (בני 18 עד 29) אמרו שמחקו את האפליקציה מהטלפון בשנה האחרונה, אך רק 12 אחוז בלבד מבני ה-65 ומעלה עשו זאת. בנוסף, רק 33 אחוז מהמשתמשים בני ה-65 ומעלה שינו את הגדרות הפרטיות ברשת החברתית, לעומת 64 אחוז מהמשתמשים הצעירים.

למרות שתוצאות הסקר מאכזבות למדי עבור פייסבוק, חשוב לזכור כי הוא עסק ברשת החברתית בלבד, ולא באתרים ואפליקציות אחרות בבעלות החברה כמו אינסטגרם, ו-וואטסאפ, וכן אפליקציית מסנג'ר של החברה, שעדיין פופולריים מאד. כמו כן, הסקר נערך כאמור בארה"ב בלבד, כאשר ברחבי העולם הרשת החברתית ממשיכה לשמור על פופולריות גבוהה.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע