אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אלו שמונת הדיינים מהציונות הדתית שנבחרו

הוועדה למינוי דיינים בחרה היום (חמישי) 24 דיינים, שליש מתוכם הם סרוגים. שקד ובן דהן: "ישנם עוד רבים מצוינים בציונות הדתית שלא נבחרו ואנו מקווים שייבחרו בסבבים הבאים"

אלו שמונת הדיינים מהציונות הדתית שנבחרו
  טקס מינוי דיינים אשתקד (צילום: יעקב כהן/ פלאש 90)

הוועדה לבחירת דיינים בחרה היום (חמישי) 24 דיינים. לפי הנוהג שליש מתוכם הם אנשי הציונות הדתית, עלייה של שניים נוספים בהתאם להוספת תקנים בכל מערך הדיינות.

השרה איילת שקד שיושב בוועדה מתוקף תפקידה בראש משרד המשפטים פעלה יחד עם נציג מפלגת הבית היהודי סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן  לכך שהמינויים ישקפו את קשת הזרמים בציונות הדתית. טרם ההצבעה התייעצו שקד ובן דהן גם עם גדולי רבני הציונות הדתית בהם הרב חיים דרוקמן והרב יעקב אריאל ונוספים.

בין הרבנים שנבחרו נמצאים שמונת הרבנים הללו: הרב עודד מיכמן, הרב יעקב שרעבי, הרב אבי הרוש, הרב פנחס מונטשיין, הרב אליהו אוריאל, הרב יצחק לוי, הרב משה רביב, הרב איתן זן בר. כשמחציתם עם נציגות גבוהה להתיישבות ביהודה ושמרון: עינב, חרשה, בית אל ואלון שבות.

שקד ובן דהן ברכו על המינויים החדשים: "רגע לפני כניסת ראש השנה, יום הדין, באופן סמלי בחרנו היום דיינים מעולים, שאנחנו בטוחים שוציאו מתחת ידם דין צדק ויחזקו את אמון הציבור בבתי הדין הרבניים. ישנם עוד מועמדים רבים מצוינים בציונות הדתית שלא נבחרו ואנו מקווים שייבחרו בסבבים הבאים".

מנהל בתי הדין הרבניים הדיין הרב דוד מלכא: ״מערכת בתי הדין הרבניים קיבלה חיזוק משמעותי עם מינויים של 24 דיינים ראויים, תלמידי חכמים מובהקים, גדולי תורה ובעלי מידות טובות ומזג שיפוטי. הצטרפותם תשפר ותייעל את מערכת בתי הדין ותסייע לכלל הציבור הנזקק לשירותי בתי הדין.

אני מברך את מרנן ורבנן הרבנים הראשיים לישראל, את יו"ר הועדה למינוי דיינים השר יובל שטייניץ את חברי בית הדין הגדול את חברי הוועדה ואת שר האוצר משה כחלון על עזרתם הרבה שאפשרה את מינוי 24 דיינים לטובת הבאים בשערי בית הדין. תחל שנה וברכותיה״.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
אימון הציבור
ג | 06-09-2018 16:57
אימון הציבור לא מתחיל מדינים טובים אלא ממשפט אמת אם דיינים מחפשים לסמן V על נתינת גט או סגירת תיק זה לא משפט צדק ולא יחזק את אימון הציבור הגיע הזמן שיבחנו מה הם עושים ולא כיצד להבחר
2
הסולברג והמינץ הבאים שיהפכו את עורם
כן ממש... | 06-09-2018 17:04
שום הישג ושום נעליים ומספיק לחיות באשליות...
3
הסרוגים הכי גרועים- שוחטים את האבות בגירושין
אבא | 06-09-2018 17:48
עושי דברם של הפמיניסטיות הארורות.
4
חלוקה מפלה
לוי | 06-09-2018 20:15
איך ייתכן שכל פעם מפלים את הציבור הסרוג? צריך לחלק לארבע. חרדים מעדות המזרח, חרדים אשכנזים, סרוגים מעדות המזרח וסרוגים אשכנזים. אם כבר חלוקה, אז עד הסוף.
5
תלמידי חכמים גדולים
משה | 07-09-2018 16:35
אני מכיר כמה מהם והם בהחלט ראויים. ומן הסתם הפרט מלמד על הכלל.