סופית: נקבע המיקום לרחוב על שם אורי אורבך ז"ל

ועדת השמות העירונית של ירושלים קבעה כי הרחוב על שם השר לשעבר אורי אורבך ז"ל ימוקם בשכונת מורדות משואה. עוד נקבע כי הרב יהודה ליאון אשכנזי, ממנהיגי יהודי צרפת, יונצח בחומת שמואל

סופית: נקבע המיקום לרחוב על שם אורי אורבך ז"ל
  יקבל רחוב על שמו. אורי אורבך ז"ל (צילום: מרים אלסטר\פלאש 90)

ועדת השמות העירונית של ירושלים התכנסה השבוע החליטה אמש (שלישי) על הנצחת מספר אנשים בכירים ברחובות בעיר, וכן דנה על איתור מיקומים לאישים שהנצחתם כבר אושרה בעבר.

בהחלטת הוועדה נקבע בין השאר כי השר לשעבר אורי אורבך ז"ל יונצח ברחוב במורדות משואה. ההחלטה לקרוא לרחוב על שמו של אורבך התקבלה כבר ביולי האחרון, ביוזמתו של דב קלמנוביץ', אך כעת נקבע המיקום של הרחוב שינציח את שמו של איש התקשורת, שנפטר ממחלה לפני כשלוש שנים.

עןד נקבע כי דני אנגל, בעלי מאפיית אנג'ל שנחשב לדמות מיתולוגית בירושלים, יונצח ברחוב בהר חוצבים, וכן כי הסופר שמואל בן ארצי, אביה של שרה נתניהו, יונצח בכיכר סמוך לקריית הלאום. הרב יהודה ליאון אשכנזי (מניטו), ממנהיגי יהודי צרפת, יונצח בשכונת חומת שמואל, בעוד שהרבנית ברכה קאפח תצורף לשם הרחוב של בעלה, הרב יוסף קאפח, שיקרא מעתה "רח' יוסף וברכה קאפח". שמות נוספים שאושרו להם איתורים הם הרב מנחם בצרי, חכם חוצ'ה אליהו, מנשה קדישמן, ודוד סוזנה.

יו"ר הוועדה, סגנית ראש העיר יעל ענתבי, מסרה כי היא "שמחה שנמצאו איתורים לשמות שאושרו בעבר, ומברכת על החלטות הוועדה שנותנות העדפה מתקנת לנשים ויוצאי עדות המזרח".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
גם בעיר מודיעין שבו התגורר צריח להנציח
ד | 06-09-2018 10:11
בעיר מודיעין
2
הרב בצרי
צהלה | 23-10-2018 13:58
בסד, היכן יהיה רחוב הרב מנחם בצרי? לא כתבתם!