אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

משה ליאון לסרוגים: "אלקין עבר מקדימה לליכוד; יש לו סדקים בעבר הפוליטי"

בלי תמיכה מדרעי וליברמן משה ליאון אופטימי. בראיון לסרוגים הוא אומר: "בכל מקום יש תמיכה רחבה, תושבים ראו שעשיתי הרבה בעיר", ומצהיר: "בטוח שרבני הציונות הדתית יתמכו בי"

השרים דרעי וליברמן עוד לא הביעו את תמיכתם, אבל המועמד לראשות עיריית ירושלים משה ליאון לא מודאג: "בכל מקום יש תמיכה רחבה, תושבים ראו שעשיתי הרבה בעיר". על האיום הגדול מול אלקין: "הוא איש פוליטי, אני לא מבין את החשיבה". עוד מצהיר: "בטוח שרבני הציונות הדתית עוד יתמכו בי".

נפתח בסיפור. בדרך לראיון הגעתי לכאן ושאלתי את הבחור בכניסה איפה המשרד של משה ליאון, הוא השיב "אני אומר לך רק אם את מצביעה לו". כזו תמיכה יש לך בעירייה?

"לא רק בעירייה, בכל העיר. בכל מקום יש תמיכה רחבה. תושבים ועובדי עירייה ראו שעשיתי הרבה בעיר בחמש השנים האחרונות עבור התושבים ועבור עובדי העירייה, ואני חושב שאני רואה את זה בכל יום וכל שעה".

התמונה שמציג לאון לתכנית החלוקההשר זאב אלקין הציג תכנית שהשמאל רוצה להציג כתכנית חלוקה, הימין רוצה להציג כתכנית מוניציפלית כישות עצמאית לערבים. מה דעתך בנושא? 

לאון תוקף את אלקין: "אני לא מבין את החשיבה הפוליטית, הרי אלקין הוא איש פוליטי. אלקין עבר מקדימה לליכוד, אנחנו רואים כל מיני סדקים בעברו הפוליטי שאני בהחלט לא יודע למה הוא שואף".

בהמשך הוא מביא דוגמה מהתכנית אותה מקדם אלקין. "השיא מבחינתי זה הנושא של חלוקת ירושלים. ברגע שיש תכנית כלשהי שאומרת 'בוא נפריד, אפילו מוניציפלית, את השכונות הערביות', כשאני מסתכל גם על מזרח העיר וגם ממערב העיר, גם מדרום וגם מצפון- ללכת ולהפריד את כל המקומות האלה ולהעביר אותם לרשות מוניציפלית אחרת זה חלוקת ירושלים" כשלדבריו, "השלב בא זה בכלל הפרדה מארץ ישראל והעברה לרשות הפלסטינית". לבסוף אומר לנו ליאון כי הוא מצפה מאלקין שיחזור מהר מהתכנית הזאת. "היא סכנה לעיר ירושלים ולביטחון תושביה", הוא מדגיש.

"צריך לחשוב פעמיים האם כדאי לבחור בו"

מהמתחרה הסרוג לאון לא חוסך ביקורת: "יש לי בעיה שאני לא רוצה שהמקום הזה יהיה מקפצה פוליטית. אלקין אמר שכשהוא יפסיד הוא יחזור חזרה לממשלה ולא יהיה סתם חבר מועצה. אני חושב שזה אמירה אומללה. כשבורחים אותך, זה פתק: מישהו בא ואומר 'אני רוצה את הבנאדם הזה כנציג שלי בעירייה'. ברגע שאתה יודע שיש סיכוי שאותו אדם לא ישאר כחבר מועצה, אז היית צריך לחשוב פעמיים האם כדאי לבחור בו או לא".

יש לנו מספר מועמדים רב, שזה יתרון לציונות הדתית. מצד שני, החיסרון זה שזה מפצל את הכוח, הגודל וכל המשמעות של חברה חזקה ומגזר חזק. אולי זה לא שווה שיהיו את שלושת המועמדים הללו?

"אני חושב שהציונות הדתית- אסור שהיא תתפצל. היא חייבת להביא כמה שיותר חברי מועצה. ככל שיהיו יותר חברי מועצה עם כיפות סרוגות של הציונות הדתית, כך יהיה יותר טוב. אני בהחלט רואה את עצמי חלק בלתי נפרד מהציונות הדתית. גם אני, גם ילדי, וגם נכדי, כולם לומדים על ברכי הציונות הדתית, והראיה לכך היא שסייעתי רבות בחמש שנים האחרונות בכל מה שקשור לציונות הדתית".

"צריך נציג אמיתי לציונות הדתית"

על כן, "הציונות הדתית חייבת כמה שיותר נציגים, וככל שיהיו יותר נציגים אמיתיים לציונות הדתית בעיריית ירושלים, כך ייטב לציונות הדתית. נפגשתי עם חלק גדול מהרבנים, הם רק מחכים לראות את ההתפתחויות, אבל אין בכלל ספק בכך שהם יתמכו בי".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
בעייתי
חי | 05-09-2018 20:02
אם לשיטתך אנחנו צריכים לבחור בך כי אלקין בעייתי, ואם אתה מנסה להסתיר את הפטרונים הפוליטיים שלך, זה מראה שאתה במצב בעייתי.
2
סותר את עצמך
דרור | 05-09-2018 20:07
איש לא פוליטי שמדבר מה זה כמו פוליטיקאי ועל פוליטיקה. ליכוד וקדימה.