רשמית: לוויין חדש ייבנה על ידי התעשייה האווירית

המדינה אישרה את השתתפות הממשלה במימון לפיתוח של לוויין תקשורת חדש בשם "עמוס 8", שיפותח וייבנה בישראל על ידי התעשיה האווירית. לפי משרד המדע, הידע שיצטבר בעקבות העבודה בפרוייקט יחזק את תעשיית החלל הישראלית

רשמית: לוויין חדש ייבנה על ידי התעשייה האווירית
  הדמייה של הלוויין החדש "עמוס 8" (צילום: התעשייה האווירית)

המדינה הודיעה היום (שני) כי היא אישרה את השתתפות הממשלה במימון לפיתוח של לוויין חדש בשם "עמוס 8", שיפותח וייבנה בישראל על ידי התעשייה האווירית. עוד נאמר כי ייתכן שתעשיות חלל נוספות ישתתפו בפיתוח חלק מהרכיבים השונים של הלוויין החדש.

"ההחלטה היא בעלת משמעות אסטרטגית ארוכת טווח ועונה על צרכים קיומיים חיוניים למדינת ישראל" אמר שר המדע אופיר אקוניס. "פיתוח וייצור הלוויין בישראל יאפשרו שמירת עצמאות מוחלטת בתחום התקשורת הלוויינית. בנייתו בישראל תשמר ידע ומומחיות בתחום שנרכשו במשך עשרות שנים בתעשייה המקומית".

במשרד המדע אמרו כי הלוויין החדש ישמש בעיקר בתחום התקשורת, והבטיחו כי איכות השידור לקהל הלקוחות של לוויין התקשורת תשתפר ותורחב, והפיתוחים החדשניים שיפותחו בלוויין ישליכו גם לפרויקטים טכנולוגיים נוספים וישפרו את התחרותיות של תעשיית החלל הישראלית בעולם.מנכ"ל המשרד פרץ וזאן אמר כי "הידע הטכנולוגי שיצטבר בעקבות העבודה על פרויקט זה יאפשר לתעשיית החלל הישראלית כולה להתחרות טוב יותר בשוק החלל המתפתח ולהשיג יתרון וכן יחזק את איתנות תשתית החלל בישראל".

גם בתעשייה האווירית בירכו על החלטת המדינה. "אנו מברכים על אישור הממשלה לבניית לווין התקשורת הבא של ישראל" אמר יו"ר התעשייה האווירית הראל לוקר. "עמוס 8 יהיה הלווין הדיגיטלי המתקדם ביותר שנבנה אי פעם בישראל ויבטיח יכולות מיטביות בתחום הלווינות למדינת ישראל ולמשתמשים בו".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע