אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

סקר:רוב הציבור הדתי מעדיף פריימריז לראשות המפלגה

אתמול פרסמנו את עמדת 'תקומה' המרכיבה את האיחוד הלאומי, המתנגדת לפריימריז, והיום מתפרסם סקר שנערך בקרב מדגם מיצג מהציבור הדתי, המראה כי שני שלישים מהציבור תומכים בפריימריז לראשות המפלגה. יוזם המפקד, אורלב: "הציבור מבקש להיות שותף בבחירת מנהיגי הציבור הדתי".

סקר:רוב הציבור הדתי מעדיף פריימריז לראשות המפלגה
  הציבור רוצה להיות שותף. אורלב (פלאש90)

רוב הציבור רוצה פריימריז.

ההכנות לקראת הבחירות לכנסת ה-19 הולכות ומתחממות, והשאלה שעומדת על סדר היום הציבורי היא דרך הרכבת הרשימות לכנסת הבאה.

אחרי שבמפדל החליטו בשבוע שעבר על מפקד חברים בדרך לפריימריז, אתמול (ד') פרסמנו ב'סרוגים' על חילוקי דעות בתוך סיעת האיחוד הלאומי בדבר שאלת הפריימריז.

ב'תקומה' (כצל'ה ואורי אריאל) אמרו שהם מתנגדים לפריימריז ומעדיפים ועדה מסדרת בראשות רבני 'תקומה'.

המחצית השנייה של המפלגה, אריה אלדד ומיכאל בן ארי (התקווה וארץ ישראל שלנו) הודיעו כי הם דווקא תומכים בפריימריז שלדבריהם יכולים להכניס רוח חיים חדשה ואקסטזה של פעילות לשטח הרדום.

היום (ה') מתפרסם סקר שנערך בקרב מדגם מיצג מהציבור הדתי המראה כי 66% מהציבור תומכים בשיטת הפריימריז לבחירת ראשי המפלגה לכנסת.

את הסקר הזמינה "מחלקת המחקר והאסטרטגיה של "פרסומי ישראל" והוא נערך על ידי מכון "פאנל מדגם" בקרב 521 נסקרים המהווים מדגם מייצג של הציבור הדתי לאומי.

ח"כ זבולון אורלב, יו"ר המפדל שיזם את חידוש מוסדות המפלגה בדרך לפריימריז עתידיים הגיב על התוצאות: "נתוני הסקר אינם מפתיעים ומאשרים תחושה בקרב הציבור הרחב שמבקש להיות שותף בבחירת מנהיגי הציבור הדתי."

"אני מקווה שלראשונה המפדל תאפשר לציבור הרחב לבחור את יו"ר המפלגה וחברי הכנסת ומאמין שתוצאות הבחירות בפריימריז יעניקו אימון רחב במפדל ואף יסייעו לגיבוש אחדות במנהיגות הפוליטית של הציונות הדתית."

"אני קורא לכל חברי הכנסת הדתיים הלאומיים בכנסת, מכל המפלגות, להשתתף במפקד ובפריימריז לבחירת יו"ר מפלגה וחברי הכנסת לכנסת הבאה".

ישראל גולדברג מנכ"ל "פרסומי ישראל" ציין בתגובה לתוצאות הסקר: "התוצאות לא מפתיעות אותנו. הציבור הדתי לאומי הוא ציבור המאופיין במעורבות פוליטית וחברתית גבוהה יחסית לציבורים אחרים. אך טבעי הוא שציבור מסוג זה יהיה מעוניין להשפיע גם על בחירת ראשי ההנהגה".

גם חברי הכנסת אריה אלדד ומיכאל בן ארי הגיבו בחיוב לתוצאות הסקר: "כפי שאמרו חז"ל, אין ממנין פרנס על הציבור אלא אם כן נמלכין בציבור. בחירות מקדימות בפיקוח וועדה ציבורית ישיבו הביתה עשרות אלפי מצביעים שיקחו חלק בהליך בחירה ויהיו שותפים לעיצוב דמות נציגיהם. ויתנו אמון ברשימה שתייצג את הציבור הלאומי בבחירות הקרובות לכנסת . רק זו הדרך היחידה להגיע למפלגה גדולה ומשפיעה".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
אורלב מתרברב
א-לי | 19-01-2012 14:38
התנגדותו לפריימריס ידועה אך הוא מעדיף להתרברב. מקוה שהצבור ישפוט את התנהלותו עם כל ראשי המפלגה. הרשקוביץ-יצאת גדול.
2
אורלב אתה צודק בדרך הזו בשלומך יהיה ברור.
דוד אלרועי | 19-01-2012 16:56
3
האיחוד הלאומי=המפלגה היחידה עם עמוד שדרה
נתי | 19-01-2012 17:20
בן ארי לראשות האיחוד !!!
4
פרסום תמונת אורלב תחת הכותרת-תמוה
סגולה | 23-01-2012 11:02
הרי את המהלך הוביל השר הרשקוביץ ואורלב נגרר אחריו.