תכירו: המפתח החכם של גוגל שיגן על הקבצים שלכם

גוגל השיקה מפתח חכם בשם Titan, אשר מאפשר לכם להגן על הקבצים שלכם ועל החשבונות שלכם באתרים השונים. המפתח משתמש במנגנון אבטחה אלחוטי, כך שרק מי שיש לו את המפתח יוכל להיכנס לחשבון או לאתר

תכירו: המפתח החכם של גוגל שיגן על הקבצים שלכם
  המפתח החכם של גוגל (צילום: עמוד הטוויטר של אתר WorldTech)

חוששים מפריצה לחשבונות המייל שלכם? המוצר הבא מיועד לכם: חברת גוגל הציגה בכנס הטכנולוגיה IFA מפתת חכם בשם "Titan", אשר מאפשר לכם להוסיף שכבת אבטחה לחשבון הגוגל שלכם והקבצים המאוחסנים בו.

המפתח משתמש במנגנון אבטחה אלחוטי המתבסס על טכנולוגיית בלוטות' ו-NFC, וכן כולל חיבור USB רגיל לחיבור פיזי של המפתח למחשב. כדי להשתמש במפתח, על המשתמשים להתחבר לחשבון הגוגל שלהם ואז לחבר את המפתח למחשב כדי לסנכרן את המפתח עם החשבון. לאחר הסנכרון, כל מי שירצה להכנס לאותו חשבון יידרש לאחר הזנת שם המשתמש והססמה לחבר את המפתח למחשב, או להשתמש בחיבור האלחוטי במידה והכניסה מתבצעת בסמארטפון. הכניסה לחשבון תיעשה רק לאחר לחיצה על כפתור הפתיחה במפתח.

בגוגל מתחייבים כי מנגנון האבטחה של המפתח החדש הוא המתקדם ביותר בעולם, כאשר באירוע ההשקה נאמר כי "מאז שהתחלנו להשתמש במפתחות במשרדי גוגל, לא דווח על מקרה אחד של פריצה לחשבון של עובד באתר". החברה המליצה למנהלי אתרים ועסקים להשתמש במפתח, וצפויה להציע בקרוב הנחות לעסקים המעוניינים להשיג את המפתחות עבור עובדיהם.

מעבר לשירותים של גוגל, המפתח החכם יעבוד גם עם אתרים אחרים באינטרנט, ביניהם פייסבוק, טוויטר ודרופבוקס, כשגוגל אמרו כי גם אתרים נוספים יוסיפו תמיכה במפתח בקרוב. המפתח זמין כעת לרכישה בארה"ב, ויגיע בהמשך גם למדינות אחרות. מחיר המפתח עומד על 50 דולר, כשכל ערכה כוללת 2 מפתחות- כך שאם תאבדו את אחד המפתחות, תוכלו להשתמש בשני מבלי לאבד את הגישה לכל הקבצים שלכם.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע