ישראל עולה כיתה: שנת הלימודים תשע"ט נפתחת

שנת הלימודים תשע"ט תחל הבוקר, כאשר מעל 2 מיליון ושלוש מאות אלף תלמידים ייכנסו לשערי בית הספר והגנים. רה"מ, יו"ר הכנסת, הנשיא ושר החינוך יפתחו כולם את השנה בבתי ספר סרוגים

ישראל עולה כיתה: שנת הלימודים תשע"ט נפתחת
  בנט פותח הבוקר את השנה (צילום: עודד קרני/ לע"מ)

שנת הלימודים תשע"ט נפתחה הבוקר (ראשון) בגני הילדים ובבתי הספר, כאשר מעל 2 מיליון ושלוש מאות אלף תלמידים ייכנסו לשערי בית הספר והגנים.

מתוך מיליוני התלמידים, יעשו את צעדיהם הראשונים לעבר ספסל הלימודים כ- 167,000 תלמידי כיתות א' וכ- 131,000 תלמידי י"ב עתידים לסיים 12 שנות לימוד. לצדם, יפתחו את השנה– 194,000 מורים ומנהלים.

שר החינוך בנט פותח את שנת הלימודים

(צילום: מיכאל דימנשטיין, לע"מ)

פותחים שנה בבתי ספר סרוגים

ראש הממשלה, יו"ר הכנסת, נשיא המדינה ושר החינוך יפתחו כולם את שנת הלימודים בבתי ספר סרוגים: נתניהו ישתתף בטקס פתיחת שנה בבית הספר הממלכתי דתי ביד בנימין, ריבלין בממ"ד בעיר נתיבות ויו"ר הכנסת יגיע אל קריית ארבע וימשיך למועצה האזורית הר חברון.

שר החינוך נפתלי בנט ילווה את בנו הקטן דוד לכיתה א׳ לממ"ד בעירו רעננה, ולאחריו ימשיך לביקור בגן החלומות של עמותת ׳גדולים מהחיים׳ – המרכז החינוכי שיקומי הראשון והיחיד בישראל לילדים חולים המחלימים ממחלת הסרטן.

הנושא השנתי שילווה את שנת הלימודים החדשה יהיה בסימן "שומרים על אחדות, שומרים על ייחודיות", כך הודיע בנט. "מערכת החינוך הממלכתית היא ביתם של כל תלמידי ישראל. אני שר החינוך של 2.3 מיליון תלמידים מכל הגוונים – יהודים, ערבים, דרוזים, צ'רקסים, דתיים, חילונים, חרדים. כולם ילדיי. לכל ילד במדינת ישראל מגיע חינוך מצוין והזדמנות הוגנת, הסביר.

הנושא המאחד הגיע "לאחר שבעת האחרונה החברה הישראלית התמודדה עם קיטוב הולך וגובר, סברתי כי התרופה לבעיה הזו היא אחדות ופיוס דרך החינוך. לכן, החלטתי ששנת הלימודים הקרובה תתקיים בסימן ״אחדות ישראל״. עלינו לזכור שוויכוחים בתוך המשפחה הם רצויים ובריאים, כל עוד זו תמיד נשארת משפחה".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע