אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

בש"ס דורשים לחקור את שריפת התמונה של דרעי

בעקבות שריפת תמונתו של השר דרעי, חברי סיעתו בש"ס שיגרו 3 מכתבים בדרישה מהיועמ"ש, ומהשרים ארדן ושקד לפתוח בחקירה בגין הסתה לרצח. חה"כ ינון אזולאי אף דרש להצמיד אבטחה סביב השר

בש"ס דורשים לחקור את שריפת התמונה של דרעי
  קראו לביצוע מעשי אלימות ורצח כנגד שר. שריפת תמונת דרעי (קרדיט צילום: עוטף תחנה מרכזית)

בעקבות שריפת תמונתו אמש של השר אריה דרעי, חברי סיעתו בש"ס הקימו קול זעקה על המעשה ודורשים מהיועמ"ש, ומהשרים ארדן ושקד לפתוח בחקירה בגין הסתה לרצח. חה"כ ינון אזולאי אף  דרש להצמיד אבטחה סביב השר.

שלושה חברי כנסת שיגרו מכתבים, ח"כ מיכאל מלכיאלי אמר כי הוא דורש משרת המשפטים איילת שקד להורות על פתיחת חקירה בחשד להסתה חמורה כנגד שר הפנים.

שריפת תמונתו של דרעי (קרדיט צילום: עוטף תחנה מרכזית)

במקביל, קרא לכל המפלגות מכל הקשת הפוליטית ולפעילים שדואגים תדיר למסתננים, לגנות ולהוקיע זאת. הוא עצמו כתב כי "הערב נחצה קו אדום מסוכן, שעלול לגרום למדרון חלקלק".

חה"כ ינון אזולאי שיגר מכתב ליועמ"ש ולשר ארדן בדרישה לפתוח ללא שיהוי בחקירה פלילית כנגד מארגני ההפגנה והמפגינים שהציתו את תמונתו ובכך לדבריו, "קראו לביצוע מעשי אלימות ורצח כנגד שר בממשלת ישראל".

הוא כתב במכתבו כי "חופש הביטוי אינו יכול לסבול קריאות לרצח בכלל וכנגד שר בממשלה בפרט, וחומרת המעשה מחייבת התערבות מצד גורמי אכיפת החוק"

עוד הוסיף אזולאי כי יש להצמיד לדרעי אבטחה צמודה: "נוכח האיום המופנה כלפי שר הפנים אבקש כי השר ארדן יציב אבטחה לשר הפנים עד לבירור העניין והסרת האיום כלפיו"

סגן שר האוצר, יצחק כהן שיגר בין היתר את מכתבו לרה"מ נתניהו וגם ךיועמ"ש מנדלבליט: "הערב נחצה קו אדום ומסוכן, כאשר קבוצת מפגינים בתל אביב שרפה את תמונתו של שר הפנים דרעי באקט של הסתה חמור ומקומם. אני דורש להורות על פתיחת חקירה פלילית על הסתה לאלימות נגד שר בכיר".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
100 אחוז שפעילי הקרן לישראל חדשה שרפו את דרעי
בוז לבג''צ | 31-08-2018 8:49
הבנתם?