מכה לפרטיות: טלגרם תעביר מידע לרשויות החוק

אפליקציית טלגרם, שהייתה ידועה בזכות הפרטיות הגדולה של ההודעות הנשלחות, הודיעה כי תתחיל לשתף פעולה עם רשויות החוק ותספק להם מידע על תכני ההודעות הנשלחות כדי לסייע בחקירת אירועי טרור

מכה לפרטיות: טלגרם תעביר מידע לרשויות החוק
  (צילום: שאטרסטוק)

מכה לפרטיות: אפליקציית טלגרם, המוכרת בזכות הפרטיות הגדולה של ההודעות הנשלחות, הודיעה היום (חמישי) כי תתחיל לשתף פעולה עם רשויות החוק בעולם. כחלק משיתוף פעולה זה, החברה תספק לרשויות הביטחון מידע על תכני ההודעות  כדי לסייע בחקירת אירועי טרור.

בתנאי השימוש החדשים של האפליקציה נכתב כי "טלגרם תעביר מידע על המשתמשים לרשויות במידה ובית המשפט יורה עליה לעשות זאת". לטענתם, פרטים אלו כוללים את כתובת ה-IP של המשתמש החשוד, מספר הטלפון, ותכני ההודעות ששלח דרך האפליקציה. עם זאת, מייסד טלגרם פבל דורוב הבהיר כי "התקנות החדשות עדיין פועלות על פי החוק באירופה בנוגע לפרטיות מידע".

ההחלטה החדשה לא תחול ברוסיה, שם מתנהל בימים אלו מאבק משפטי בנושא. כזכור, באפריל האחרון ממשלת רוסיה החליטה לחסום את השימוש בטלגרם במדינה, בטענה שהמייסדים אינם משתפים פעולה עם הרשויות. על פי הדיווחים, ההחלטה הגיעה לאחר שנשיא רוסיה ולדימיר פוטין דרש ממנהלי האפליקציה לספק לשירות הביטחון הפדרלי אמצעים לפתיחת ההצפנה בהודעות שנשלחות באפליקציה- ובכך למעשה להעניק להם גישה לפרטי המשתמשים ולהודעות שהם שולחים אחד לשני.

בטלגרם סירבו לעשות זאת, כשלטענתו של דורוב "הרשויות ברוסיה לא ביקשו לקבל את מספרי הטלפון או הפרטים המזהים של טרוריסטים חשודים, אלא הם רצו לקבל גישה לכל ההודעות שנשלחו על ידי כל המשתמשים במדינה. כמו כן, ההחלטה שלהם הייתה גורפת, ולא התקבלה בהמלצת בית המשפט". בעקבות הסירוב הוחלט לחסום את אפליקציית המסרים, כאשר הממשלה אף פנתה לחברות אפל וגוגל ודרשו מהם להוריד אותו מחנויות האפליקציות במדינה.

כאמור, פרטיות ההודעות היוותה עד היום מרכיב מרכזי של האפליקציה, כאשר מלבד הצפנת ההודעות ניתן לנהל צ'טים סודיים ולשלוח הודעות שנמחקות לאחר פרק זמן מוגדר. משתמשים רבים מעדיפים להשתמש בטלגרם משיקולי פרטיות- בעיקר במדינות בעלי משטר דיקטטורי כמו איראן, שם טלגרם נחשבת כפופולאריות במיוחד ואף עקפה את וואטסאפ במספר המשתמשים במדינה.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
תגובה אחת מיין לפי
1
זהו אין טלגראס :(
GeeK | 30-08-2018 17:25
גם טלגראם אכשיו מפרסמים את כל הפרטים באסא !!!!