ארה"ב: רעידת אדמה בעצמה 6.5 הורגשה באורגון

רעידת אדמה בעוצמה של 6.5 הורגשה במדינת אורגון שבמערב ארה"ב. לא דווח על נזק או פצועים, אך מומחים חוששים כי רעידת אדמה חזקה יותר עלולה להתרחש באזור בקרוב

ארה"ב: רעידת אדמה בעצמה 6.5 הורגשה באורגון
  (צילום: שאטרסטוק)

השירות הגיאולוגי האמריקני דיווח כי רעידת אדמה בעצמה של 6.5 בסולם ריכטר הורגשה היום (רביעי) במדינת אורגון שבמערב ארה"ב. על פי הדיווחים, מרכז הרעש היה כ-302 ק"מ מערבית לחוף במדינה, בעומק של כ-10 ק"מ מתחת לפני הים. בשלב הזה לא דווח על נזק למבנים באזור.

האירוע התרחש בסביבות השעה 2:30 לפנות בוקר (לפי שעון מקומי, 12:30 לפי שעון ישראל). רעידת האדמה התרחשב באזור המכונה "טבעת האש" החוצה את האוקיינוס השקט ומגיעה לחופיה של אורגון. בשבועות האחרונים יותר מ-60 רעידות אדמה התרחשו באזור, ביניהם רעידת אדמה בעצמה של 8.2 שהורשה באיים פיג'י וטונגה, וכן רעידת אדמה בעצמה 6.2 באינדונזיה שהובילה למותם של 10 אנשים ופציעתם של לפחות 40 נוספים.

בעקבות המספר הרב של רעידות האדמה באזור, בארה"ב חוששים כי רעידת אדמה נוספת וחזקה יותר עלולה להתרחש בקרוב. "כבר זמן רב שלא נרשם רעידת אדמה חמורה באזור, והרעידות האחרונות יכולות להיות סימן אזהרה לכך שהרעידה הגדולה בדרך" אמרו מומחים בשירות הגיאולוגי. "מצב רעידות האדמה במערב ארה"ב חמור יותר ממה שאנשים שאינם בקיאים בתחום עלולים לחשוב.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע