אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

כנס רבנים במכללת קרית אונו עורר את זעמם של הסטודנטים

הסטודנטים במכללת קרית אונו התרעמו על "ההדתה", כלשונם, לאחר שבסופ"ש האחרון פורסמה בדף הפייסבוק של אגודת הסטודנטים הזמנה לכנס קיץ פתוח בהשתתפות מספר רבנים, המקנה לכל משתתף 2 נקודות זכות העשרה

סטודנטים מתלוננים על הדתה בקריה האקדמית אונו

הסטודנטים במכללת קרית אונו התרעמו על "ההדתה", כלשונם, לאחר שבסוף השבוע האחרון פורסמה בדף הפייסבוק של אגודת הסטודנטים הזמנה לכנס קיץ פתוח בהשתתפות מספר רבנים, המקנה לכל משתתף 2 נקודות זכות העשרה.

התגובות הסוערות בדף הפייסבוק וסטודנטים רבים הביעו התנגדות לכנס. בין התגובות נרשמו: "בושה, לא מתביישים למשוך בדרך הזו סטודנטים כדי לשמוע חבורה של רבנים?" "בושה למוסד אקדמי".

הכנס שנקרא "הרב, הקהילה ומה שביניהם" בשיתוף מינהל הציונות הדתית של הקריה האקדמית אונו ומרכז "ברקאי" להכשרת רבני קהילה, עוסק בנושא אתגרי רבנות הקהילה בשנת 2018, ובו משתתפים רבנים מהמובילים בציונות הדתית יחד עם רב המשטרה ורב שירות בתי הסוהר.

ההזמנה שהועלתה לחשבון הפייסבוק של האגודה

הטענה המרכזית היא, "אם היה כנס במועד צמוד הדן ומקדם מדע, שוויון, פמיניזם, פלורליזם, אבולוציה ופילוסופיה, וכנס זה היה מזכה באופן שווה ב2 נקודות זכות- כך שהכף לא הייתה נוטה לטובת מגזר אחד, אולי ורק אולי הייתה לכנס איזושהי זכות קיום", אומרת לסרוגים אחת מהסטודנטיות.

מתנגדים לניסיונות לפגוע בקיום הכנס

אלי סמואל, יו"ר אגודת הסטודנטים בקריה האקדמית אונו מסר לסרוגים :"כחלק מהפעילויות הרבות שאנו מקיימים עבור ציבור הסטודנטים במכללה, אנו שותפים בכנס בנושא אתגרי רבנות הקהילה בתקופה המודרנית יחד עם מינהל הציונות הדתית ומרכז ברקאי. בשל טעות דפוס נוצרה אי הבנה ולכן אבהיר- אין מדובר בנקודות זכות אקדמיות אלא בכוכביות עבור סטודנטים אשר מקבלים מלגה מקרן 'יחדיו' במסגרת מינהל הציונות הדתית ומחוייבים להשתתף במספר פעילויות במשך השנה. אני מציע שלקראת הימים הנוראים נתאזר כולנו בסובלנות. איש לא חייב להגיע לאירוע. חופש דת הוא לכל הכיוונים: כמו שאין חובה להגיע לכנס, אנו מתנגדים גם לניסיונות לפגוע בקיומו. אנו נמשיך לפעול וליזום אירועים עבור ציבור הסטודנטים המגוון המאפיין את המכללה"

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
9 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
אין בעייה עם הכנס אבל מה פתאום נקודות ?
יפה יוסף | 20-08-2018 18:29
ממתי מקבלים נקודות אקדמאיות על הקשבה לרבנים? לכמה מן הרבנים הללו יש תואר שני או שלישי? כל אחד יכול להעביר קורס אקדמאי? זה אוניברסיטה או ישיבה? קריות אונו היא מכללה מהגרועות שיש. די לבדוק את אחוז הנכשלים בבחינות ללשכת עורכי הדין. למעשה זה עסק כלכלי ולא מוסד אקדמאי.
לא קראת את הכתבה, הא?
יואב | 22-08-2018 8:54
בכתבה מתברר שאין מדובר בנקודות זכות אקדמיות... לא נורא. כולנו אוהבים להגיב רק על סמך הכותרת...
במיכללות קונים תואר ולא רוכשים השכלה
צודק | 20-08-2018 19:46
רמת הלימודים מתחת לכל ביקורת. תעשייה מפוקפקת
עסק כלכלי? אמא'לה!
בובון רמת גן | 20-08-2018 18:47
ומי ישלם את שכר הלימוד? עסק כלכלי אינו מלה גסה. גם המכללה החרדית, גם ישיבת פורת יוסף הם עסק כלכלי!
2
מילת הקסם של הפמניסטיטות ההזויות : הדתה...
דתיה נורמלית | 20-08-2018 19:21
.
3
מכללה פח
אריאל | 20-08-2018 19:22
לומד במכללה לתואר שני באונו מתנהלים עם הסטודנטים כמו שלא מתנהגים עם חתולים אין יחס, ציונים שונים על עבודות זהות, מרצים חפיפניקים בושה של מכללה
צודק 100 %
דני | 21-08-2018 19:46
מכללה שאינה מכבדת ואפילו במעט את הסטודנטים
4
הלבוש שלהם זו חוצפה מזעזעת נגד תורת ישראל
חרדים זה טינופת | 21-08-2018 12:01
התוכן מוות לחרדים מביע כעס וזעם גדול נגד החוצפה שכל טינופת לבוש כחרדי או כרב-יש פה הפקרות שחייבים למגר עד לקצה, לפני שיגיע אסון של קרבות רחוב בין חרדים לבני אדם ואין תירגום אחר....
5
שנאה לשמה
לוי | 22-08-2018 7:44
1. תואר הנו הקניית ידע, הרחבת אופקים ועוד. מכיוון שכך, אין שום סיבה שכחלק מהרחבת הידע, יהיה גם יהדות. מי שרוצה יבוא. 2. עצם המשפט, אולי ורק אולי הייתה לכנס איזושהי זכות קיום בדברה על כנס בנושא פמיניזים, אבולוציה פילוסופיה ועוד מוכיח כי השנאה מדברת מגרונה. הרי, לדידה, אין דום שוני בין פילוסופיה ליהדות. 3. הגיע הזמן שנחרות טוב טוב בלבנו, כי ליהדות יש המון תשובות לבעיות של זמננו. אני ממליץ לכלולם לשמוע באתר נצח ישראלאת רב העיר של קרית אונו הרהג רצון ערוסי איך הוא מתמודד עם שאלות של ימינו עפי התורה. ממש תענוג.