אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

לא יאמן: מי הרסה את המאחז? החברה לפיתוח גוש עציון

זעם בקרב תושבי גוש עציון בעקבות התערבותה של החברה לפיתוח גוש עציון בהסעת העובדים שפינו את "מצפה אביחי" בשבוע שעבר. דוידי פרל, יו"ר ועד אלון שבות ומועמד לראשות מועצת גוש עציון פנה למנכ"ל החברה לפיתוח: "אתם נותנים לגיטימציה והסכמה בפועל לפינוי ישובים".

לא יאמן: מי הרסה את המאחז? החברה לפיתוח גוש עציון
  האוטובוסים של החברה בפינוי המאחז (יש"עניוז)

תושבים רבים הביעו בימים האחרונים תחושות קשות בעקבות השתתפותה של החברה לפיתוח גוש עציון בפינוי המאחז "מצפה אביחי" בסמוך לקרית ארבע, ביום רביעי שעבר.

העובדים שפינו בפועל את "מצפה אביחי" הובלו למקום על ידי אוטובוסים של החברה לפיתוח גוש עציון שדאגה גם לקחת אותם חזרה מהמאחז בסיום הפינוי. צור-נתן דורני, תושבי שפונה במהלך הלילה סיפר על התחושות הקשות כאשר גילה באמצע הלילה את האוטובוסים של החברה לפיתוח המובילים את העובדים להרס המאחז:

"זה היה מחזה מזעזע לראות את האוטובוסים של החברה לפיתוח גוש עציון מביאים את העובדים שדאגו להרוס את המאחז. חשבנו שהחברה לפיתוח גוש עציון היא חברה שדואגת לפיתוח ולא להרס ההתיישבות".

עוד סיפר צור-נתן כי תושבי המקום ניסו לפנות לנהג: "חשבנו בהתחלה כי הנהג לא מודע לאופי המשימה ולכן פנינו אליו על מנת ליידע אותו כי מדובר בפינוי בתנאים קשים ושלא ייקח חלק במהלך. לצערנו, הופתענו לגלות כי הנהג היה מודע לאופי הנסיעה ואף ביקש שניתן לו להמשיך בעבודתו".

לא לתת לגיטימציה לפינוי

בעקבות התחושות הקשות, שלח היום דוידי פרל, יו"ר וועד אלון שבות המתמודד לראשות מועצת גוש עציון מכתב תלונה למנכ"ל החברה לפיתוח גוש עציון מר אלי בן-שימול, עם העתק ליו"ר החברה לפיתוח מר יאיר וולף:

"בימים אלו עומדת סוגיית המאחזים על סדר היום הציבורי, וקיים חשש אמיתי לפינוי בכוח של היישוב מגרון, שכונת גבעת אסף וגבעת האולפנה שבבנימין. שיתוף פעולה כלשהוא מצד ההתיישבות, בהרס מאחז מעביר מסר חמור של לגיטימציה והסכמה בפועל לפעולות אלו", מציין דוידי פרל במכתבו.

עוד הוסיף פרל כי "אין זה ראוי שהחברה לפיתוח המייצגת את תושבי גוש עציון תיקח חלק פעיל בהליך שהתבצע בחוסר רגישות ואנושיות כלפי המתיישבים באמצע הלילה, תחת גשם כבד וקור מקפיא וזאת למרות שברור לכולם כי ההחלטה על מועד הפינוי ואופן ביצועו התקבלה ללא שום קשר לחברה לפיתוח."

"אין ספק כי שיתוף הפעולה של החברה לפיתוח בפינוי אתמול מהווה פגיעה קשה ברגשות תושבי גוש עציון שרובם ככולם מחוברים ואוהדים את מפעל ההתיישבות בכל רחבי יהודה ושומרון, ורואים בה ערך ציוני ויהודי חשוב וזאת ללא כל קשר להשקפתם לגבי סוגיית המאחזים בכלל והמאחז "מצפה אביחי" בפרט".

שימוש ציני ומקומם

עוד ביקש דוידי פרל ממנכ"ל החברה לפיתוח גוש עציון כי יבדוק את התנהלות החברה בפרשה זו בהקדם האפשרי וינחה כי "החברה לפיתוח גוש עציון לא תיקח חלק בפעילויות שנויות במחלוקת העלולות לפגוע ברגשות בעלי החברה שהם בעצם כולנו- תושבי גוש עציון", ציין דוידי.

בתגובה לדברים אומר ראש מועצת גוש עציון, יאיר וולף: "השימוש של הצבא באוטובוסים של החברה לפיתוח הינו ציני ומקומם".

"השימוש שעשה הצבא באוטובוסים של החברה לפיתוח הינו שימוש ציני ומקומם. הוצאתי מיד לאחר המקרה הוראה מפורשת הכוללת איסור מוחלט על ביצוע עתידי של פעילות שכזו. לא ניתן יד לכל פינוי  של יהודים – תפקידנו לפתח ולא לתת יד להחרבה".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
יאיר וולף הנסיון קובע? הנסיון שולח אוטובוסים לפינוי?
משה מתקוע | 15-01-2012 10:56
2
גימיק זול ועלוב של דוידי פרל להיכנס לכותרות
תתבייש לך | 15-01-2012 14:58
החברה לפיתוח כלל לא ידעה לאיזו מטרה הוזמנו האוטובוסים. בבנימין קרה אותו הדבר ממש לאחרונה. http://www.youtube.com/watch?v=PdnYR55HSZk
3
מלחמות היהודים של דוידי
אלון | 15-01-2012 17:21
דוידי ואנשיו, כמו שיאיר וולף אמר זה אכן שימוש ציני וצריך להיפסק. גם מלחמת היהודים הפנימית שאתם יוצרים רק כדי להיבחר למועצה ראויה לכל גינוי. דוידי כדאי שתרגיע את אנשיך - זו המנהיגות שאתה רוצה להביא לגוש? ההתנפלות הפנימית הזו היא ביריונות מיותרת ומזיקה.
4
מרוב נסיון יאיר וולף נרדם בשמירה
גלית | 16-01-2012 23:33
במקום לגמגם תירוצים, היית צריך להיות עירני ולחשוד בגיוס האוטובוסים. רק לחשוב מה יקרה כשתרדם בתפקיד האמיתי....הגיע הזמן לדם חדש במועצה...