אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

בחודש הבא: הקונסוליה האמריקנית בחיפה תסגר

מחלקת המדינה בארה"ב הודיעה כי תסגור את הקונסוליה שלה בחיפה בספטמבר כשעבודת הקונסוליה תועבר לשגרירות ארה"ב בירושלים ולקונסוליה בתל אביב. לא נמסרה סיבה לסגירה, אך ככל הנראה היא נובעת מקיצוץ בתקציב

בחודש הבא: הקונסוליה האמריקנית בחיפה תסגר
  קונסוליית ארה"ב בחיפה (צילום: עמוד הטוויטר Jewish Community)

בשורה מאכזבת לתושבי חיפה: מחלקת המדינה של ארה"ב הודיעה כי תסגור את הקונסוליה האמריקנית בחיפה החל מתחילת חודש ספטמבר הקרוב.

בהודעה נמסר כי יום העבודה האחרון של הקונסוליה יהיה ב-31 באוגוסט, והקונסוליה "תהיה סגורה מה-1 בספטמבר ועד להודעה חדשה". עבודתה של הקונסוליה תתחלק בין שאר סניפי השגרירות האמריקנית, כשחלק יועבר לשגרירות ארה"ב החדשה בירושלים שנפתחה במאי האחרון, וחלק יועבר לקונסוליה האמריקנית בתל אביב.

לא נמסרה סיבה רשמית לסגירה, אך ככל הנראה היא נובעת מקיצוצים בתקציב מחלקת המדינה האמריקנית. במרץ האחרון הקונגרס האמריקני הודיע על קיצוץ של 29 אחוז מתקציב המחלקה, העומד על סך כולל של 27.1 מיליארד דולר לשנה הקרובה. עלות הפתיחה של שגרירות ארה"ב בירושלים צפויה לעמוד על סכום של 21.2 מיליון דולר.

זו לא הפעם הראשונה שבה הממשל האמריקני מחליט על סגירת קונסוליות דיפלומטיות בחול. בשבוע שעבר שגרירות ארה"ב באבו'גה, בירת ניגריה, נסגרה גם כן- כשגם במקרה הזה נאמר כי הסגירה היא "עד להודעה חדשה". גם בניגריה לא הובא סיבה רשמית לסגירה, אך ההערכה היא שמדובר גם כן בקיצוץ התקציב שמוביל לסגירת הסניף הישראלי.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
27 מליארד דולר
יפה יוסף | 19-08-2018 13:59
סכומים לא מובנים.