אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

בנט קיבל חיזוק מפתיע: "תחוקק פסקת ההתגברות"

השר בנט בירך על החלטת בית הדין להרחיק את המסתננים לאריתראה: "צריך להשיב אותם לארצם בהקדם". וציטט את דברי הדיין על פסקת ההתגברות: "נצטרך להעביר אותה כדי שבית המשפט לא יהווה חומה בצורה מנגד"

בנט קיבל חיזוק מפתיע: "תחוקק פסקת ההתגברות"
  (צילום: פלאש 90)

השר נפתלי בנט בירך על החלטת בית הדין לעררים, שאישר להרחיק את המסתננים ישירות לאריתראה, והדגיש כמו שכתב הדיין בפסק הדין כי "נצטרך להעביר את פסקת ההתגברות כדי שבית המשפט לא יהווה חומה בצורה"

בנט הוסיף כי הוא גאה בכך "שמנענו את מתווה קליטת המסתננים בישראל, המכונה "מתווה האו״ם", אולם כעת צריך להשיב את המסתננים לארצם בהקדם."

הדיין מנחם פשטיצקי, כתב בהוראה חריגה שהתפרסמה הבוקר ברשת ב', כי לאור הסכם השלום שנחתם לאחרונה בין אריתריאה ואתיופיה, על ישראל להורות על הרחקתם הישירה למדינת מוצאם של המסתננים, ללא קשר לעמדתם הפוליטית כתומכי או מתנגדי המשטר".

פשטיציקי כתב כי "​​ערכאת הערעור של בית המשפט הפדרלי בשוויץ קבעה כי ניתן להרחיק מסתננים אריתריאים שאין להם עילה לקבלת מקלט, גם אם פירוש הדבר כי ישובו לשרת בצבא", פשטיצקי התייחס גם לדיווחים מהחודש שעבר אודות הסכם השלום שנחתם בין אתיופיה לאריתריאה ועל ביטול חובת השירות ללא הגבלה שבאה בעקבותיו: "בכך נפתחה הדלת ובשלה השעה לשינוי מדיניותה של מ​​משלת ישראל שלא להרחיק מסתננים מאריתריאה ותחת זאת יש להורות על הרחקת האריתריאים למדינתם, ככל שבקשת המקלט שהגישו, נבחנה פרטנית ונדחתה" כתב פשטיצקי.

בנוסף, הדיין ביקר את מערכת המשפט שמעדיפה את חירותם של המסתננים המעורבים בפלילים על פני ביטחון הציבור ואת המערכת שנמצאת על סף קריסה ואיננה מסוגלת להתמודד עם אלפי בקשות המקלט שאין להן כל הצדקה.

בית המשפט לא יאפשר למדינה להרחיק מסתננים

הדיין תקף את בית המשפט העליון  וקרא לממשלה לחוקק את פסקת ההתגברות: "נראה כי כל חקיקה עתידית שתבקש להרחיק את המסתננים, תיתקל בחומה הבצורה של בית המשפט העליון שלא תאפשר למדינה לממש את מדיניותה בעניין הזרים, אלא אם כן תחוקק פסקת התגברות, לכל הפחות בהקשר זה".

לפי הדיווחים, בעקבות הפיוס עם אתיופיה, אריתריאה תגביל את השירות הצבאי במדינה ל-18 חודשים במקום שירות עד גיל 50 כפי שנהוג כעת. בישראל העריכו כי החלטה כזו תאפשר לשנות מדיניות בנוגע להרחקת מבקשי מקלט לאריתריאה. ארגוני זכויות אדם וממשלות במדינות המערב טוענים כי הגיוס הבלתי מוגבל בזמן הנהוג עד כה, אילץ רבים מאזרחי המדינה להימלט ממנה.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
7 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
המסתננים
אריה | 15-08-2018 15:52
צריכים להתגבר קודם כול על פחדנותם של אנשי הימין הכנוע אשר רועדים בפני ברוני התקשורת ובג״ץ. איך זה שאחרי 40 שנות ״המהפך״ רק השמאל הקיצוני שולט בתקשורת ״הממלכתית״?
מי שחושב שהימין שולט איננו יודע מה הוא סח!
ידידיה | 16-08-2018 9:40
מי שאומר שהימין בשלטון איננו יודע מה הוא סח!! אחרי הרבה שנים ובאמצעות הרבה הסחת דעת של הציבור היהודי בישראל, הצליחו למכור את הלוקש שהכוח הפוליטי הוא המרכזי ולא היא! הכוח המרכזי זה עשרות שנים נמצא לפי הסדר הזה: באקדמיה בתחומי החברה והרוח (בראשם המשפטי, והפילוסופיה), השני הוא בתקשורת , האחרון הוא בפוליטקה ובמדיניות. באחרון אכן השמאל חטף מכה אנושה דרך הרגליים, בשל קריסת תפיסתו הביטחונית. בשני הוא חטף מכה די חזקה, בעיקר בשל הופעת התקשורת החברתית, ופתיחת ערוצי התקשורת, בעיקר הופעת ערוץ 20 בעל זיכיון לחדשות. במוקד הכוח המרכזי, המשפטים והאקדמיה כוחו עדיין רב, אם כי מתחיל מעט להסדק. הכל בסוף הוא שאלה של מי האנשים והשקפת עולמם (הערכית פילוסופית) העומדים בצמתי קבלת החלטות לפי הסדר של מוקדי הכוח. הצד המקצועי הוא חשוב אבל משני!! לכן מינוי שופטים הוא קריטי לפי השקפתם הערכית והפולטית (לפי סדר זה), מינוי רמטכל ואחריו המטכל כולו עפ השקפת עולם הוא קריטי!! לא פחות מבחירת ראש ממשלה. כל מה שמפמפמים לנו אנשי אקדמיה, מומחי ביטחון ומשפטנים, ורוב הפוליטקאים לא שווה דקת שידור לא ברדיו ולא בטלוויזיה, וגם לא את הנייר שכותבים עליו את הסכלות הזו.
איך שולט,?כבר אין שמאל,,,
עדי | 15-08-2018 23:34
מאיימים על השמאל,,,סותמים לו את הפה,,מרסקים אותו,,בכול החזיתות,,,אז איך בדיוק הוא שולט?,,או שאולי אתה מדבר על האמת,שתשלוט ברגע שהטירוף המשיחי יסתלק,,, עדי
2
וכעת ניראה אם ההוראה של בית הדין תבוצע
סממן שולי | 16-08-2018 6:00
אני מאמין שגם כאן השמאל ינצח או עושה דבריו בגצ
3
מדובר בכל אחד מאיתנו.
איילה לבנה | 16-08-2018 8:51
מחוק ההתגברות יצאו עוד מפלצות.ללא בגץ איש לא יהיה מוגן עי זכויות הפרט נגד הכוח העצום של המדינה.
לבראנז'ה בבית המשפט העליון החוק שווה לתחת...
רואה נכוחה | 16-08-2018 11:27
מדברים גבוהה גבוהה על 'שלטון החוק' ו'צדק', בפועל החולרות הם סוכנים זרים של האיחוד האירופי. דם יהודי (וערבי) שנשפך הוא כקליפת השום בעיניהם. האג'נדה שלהם היא מדינת כל אזרחיה; השוטים חושבים שזה יקנה להם חסינות בזמן ש'האחים המוסלמים' (או נגזרות אחרות של דת השאול) ישלטו כאן בשטח...
4
פסקת ההתגברות
אבו צברי | 16-08-2018 13:28
הבגץ רואה לנגד עיניו רק את זכויות הפרט, גם אם מדובר במסתננים פורעי חוק, ומאידך נסתרה מעיניו טובת המדינה וחבל. בדיוק בשביל זה יש ממשלה וכנסת כדי שתמלא תפקידה כרשות מחוקקת שתחוקק את הפסקא החיונית.