אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

לראשונה מאז המשבר: נתניהו יפגש עם שר החוץ של פולין

ראש הממשלה בנימין נתניהו ייפגש בחודש הבא עם שר החוץ של פולין יאצק צ'אפוטוביץ', כחלק ממסעו לעצרת האו"ם בניו יורק. זו תהיה הפעם הראשונה שבה ראש הממשלה נפגש עם בכיר פולני מאז תחילת משבר חוק השואה

בחודש הבא: נתניהו יפגש עם שר החוץ של פולין
  נתניהו בהצהרה על חוק השואה (צילום: חיים צח\לע"ם)

האם ישראל תשקם את היחסים עם פולין? ראש הממשלה בנימין נתניהו ייפגש בחודש הבא עם שר החוץ הפולני יאצק צ'אפוטוביץ', זאת כחלק ממסעו לעצרת האו"ם בניו יורק שיחל ב-18 בספטמבר- כך דווח הבוקר (ראשון) בכאן ב'. זו תהיה הפגישה הראשונה בין ראש הממשלה לבין בכיר פולני מאז תחילת משבר חוק השואה בחודש ינואר האחרון.

השניים היו אמורים להיפגש כבר היום בישראל, לאחר שצ'אפוטוביץ' הוזמן אישית על ידי נתניהו להגיע לארץ. עם זאת, בשבוע שעבר הוחלט על דחיית הביקור. בפולין מתעקשים כי הדחייה לא נובעת מהביקורת הרבה שהופנתה כלפי ראש הממשלה בעקבות ההצהרה המשותפת הקודמת על רקע סערת חוק השואה, כאשר בכיר בממשלה הפולנית אמר כי "נאמר לנו שזה בגלל המצב הביטחוני, המתיחות בעזה וענייני לו"ז".

ההצהרה של נתניהו שעוררה סערה (קרדיט: חיים צח/ לע"מ)

כזכור, ההצהרה של נתניהו וראש ממשלת פולין מתאוש מורבייצקי זכתה לביקורות נרחבות מ"יד ושם". "יש בהצהרה שורה של אמירות בעייתיות ביותר אשר חוטאות לידע ההיסטורי הקיים והמקובל בתחום" נטען. "נוסח ההצהרה מגבה בפועל נרטיב שכבר הופרך במחקר".

שר החינוך נפתלי בנט גינה גם כן את ההצהרה. "ההצהרה המשותפת בין ראש ממשלת ישראל לבין ראש ממשלת פולין בעניין אחריות פולנים בשואה היא חרפה, רוויית שקרים ועיוותים, ומחללת את זכרם של יהודים רבים שנרצחו על ידי פולנים" טען. "מוטב שלא תהיה שום הצהרה מאשר הצהרה שקרית עם חתימת ממשלת ישראל. הצהרה זו לא הובאה בפני הממשלה, אינה על דעת שרי הממשלה, ואינה מקובלת עליי כשר החינוך. אני דורש מראש הממשלה לשנותה או לבטלה לאלתר, ולחלופין להביאה להצבעה בממשלה, שם בטוחני שתידחה".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו